Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Co je aloe vera gel?

Aloe vera gel se získává z rostliny aloe vera, která je již tisíce let známá svými léčivými účinky. Čistý gel z aloe vera je čirý gel, který můžete vidět uprostřed listu aloe vera, pokud jej odlomíte z rostliny.

To znamená, že gel z aloe vera je čistě přírodní produkt, který lze použít k velkému množství různých účelů. Můžete si ho koupit jako krém, šampon a v dalších formách výrobků pro péči o pokožku pro vnější použití a jako nápoje a šťávy pro vnitřní použití.

Aloe vera gel je skutečně univerzálním prostředkem, který můžete použít k mnoha různým účelům, a doporučuje se mít doma vždy tubu aloe vera gelu. Pak máte účinnou pomoc proti spáleninám od slunce, drobným popáleninám, poraněním mrazem, kousnutí hmyzem, odřeninám kůže, drobným řezným ranám, suchým rukám, suchým nohám nebo rtům, podráždění kůže a červeným skvrnám po holení nebo depilaci a mnoha dalším věcem.

Gel z aloe vera je k dostání také jako nápoj z aloe vera nebo jako doplněk stravy při dietě s aloe vera, takže můžete využít mnoha příznivých účinků aloe vera i vnitřně.

Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže
chladivý gel na spálenou pokožku
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 299,00 Kč
Výprodejová cena Od 299,00 Kč Běžná cena
Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže - chladivý gel na spálenou pokožku

Jaké jsou výhody gelu z aloe vera?

Aloe vera lze bez váhání nazvat malou rostlinou s neuvěřitelným množstvím dobrých vlastností. Proto ji lze využít k mnoha účelům - od jakékoliv běžné péče o pleť až po léčbu kožních potíží a stabilizaci žaludečních potíží.

Aloe vera je pro své mnohé fantastické vlastnosti známá již tisíce let. Již staří Řekové a Egypťané přišli na to, jak rostlinu využívat k mnoha účelům, včetně hojení popálenin a ran. Dnes se aloe vera používá jak zevně v přípravcích pro péči o pleť, šamponech apod., tak i vnitřně, ve formě šťávy, nápojů a doplňků stravy.

K čemu můžete použít gel z aloe vera?

Aloe vera gel chladí a zklidňuje, zabraňuje svědění pokožky a obnovuje ji. Navíc má zvláčňující a hojivé účinky. Díky tolika různým vlastnostem je aloe vera ideální k ošetření:

 1. Drobné popáleniny.
 2. Spálení od slunce - a jako ochranná a preventivní léčba.
 3. Poranění způsobená mrazem.
 4. Kousnutí hmyzem.
 5. Odřeniny, řezné rány a škrábance.
 6. Nekomplikované léze na kůži a sliznicích, jako jsou popraskané rty, bolavé bradavky po kojení nebo když má dítě červený zadeček apod.
 7. Suché a popraskané ruce a nohy.
 8. Červené skvrny a drobné ranky po depilaci a holení.
 9. Strie během těhotenství.
 10. Akné.
 11. Ekzémy, lupénka a další kožní potíže.
 12. Lupy a mastná nebo suchá pokožka hlavy.

Existuje více než 300 různých odrůd rostliny aloe vera, ale zdaleka ne všechny tyto odrůdy mají léčivé účinky. Aloe vera je nenáročná rostlina, ale nesnese mráz. Roste proto pouze v tropických a subtropických částech světa.


Jak se vyrábí gel z aloe vera

Aloe vera gel se vyrábí z čirého gelu uprostřed šedozelených listů aloe vera. Žlutozelená šťáva těsně pod povrchem listů má mírně projímavé účinky a může dráždit pokožku.

Ihned po sklizni se listy aloe vera omyjí a gel se z nich vylisuje. Poté se mikrofiltruje a pasterizuje HTST, aby se zničily všechny mikroorganismy. Tato metoda zachovává užitečné vlastnosti a zabraňuje přidávání konzervačních látek.

Gel z aloe vera se dále zpracovává na hotové výrobky pro péči o pleť nebo nápoje za stejně přísných hygienických podmínek jako při sklizni. Suroviny i hotové výrobky jsou průběžně podrobovány laboratorním analýzám.


Aloe vera gel na obličej

Aloe vera je známá pro své zvláčňující a hydratační účinky na pleť. Kromě toho má aloe vera regenerační účinky a ve skutečnosti je známá tím, že zpomaluje stárnutí pleti.

Z toho vyplývá, že každý může při každodenním mytí a čištění pleti využívat produkty obsahující gel z aloe vera. Pro každodenní péči o pleť si můžete pořídit denní i noční krémy a oční krémy s aloe vera. Lidem s kožními problémy, jako je akné a mastná pleť nebo ekzémy, lupénka a další kožní potíže, také prospěje používání gelu z aloe vera na obličej.


Aloe vera gel na vlasy

Pokud máte problémy s lupy, podrážděnou pokožkou hlavy, mastnými vlasy nebo suchými vlasy, stojí za to vyzkoušet šampon a kondicionér s obsahem gelu z aloe vera. Aloe vera je známá svými pečujícími a hydratačními účinky. Vlasové přípravky s gelem z aloe vera jsou zároveň jemné a šetrné, takže je může používat každý člen rodiny.

Vlasové přípravky s gelem z aloe vera pomáhají stabilizovat pokožku hlavy. Vzhledem k tomu, že aloe vera pomáhá zastavit svědění, má dezinfekční a antibakteriální účinky a je účinná proti plísňovým a virovým infekcím, jsou výrobky účinné nejen na lupy, ale také na ekzémy, lupénku a další kožní potíže.

Kromě hydratace a péče o vlasy přináší aloe vera další výhodu v podobě hladších a lesklejších vlasů.


Gel z aloe vera pro pokožku

Aloe vera je známá především jako přírodní prostředek, který se používá pro různé druhy péče o pleť - od každodenní péče o obličej až po léčbu řady kožních potíží. Ke každodenní péči o pokožku obličeje a těla můžete používat čisticí přípravky, přípravky na mytí a krémy obsahující gel z aloe vera.

Krémy a výrobky obsahující gel z aloe vera však můžete používat i pro speciální potřeby. Může jít o zamezení vzniku červených teček a nepříjemných pocitů po holení a depilaci. Může to být jako rychlý a účinný každodenní prostředek na škrábance a odřenou pokožku, drobné popáleniny, spáleniny od slunce, suché ruce nebo nohy a mnoho dalších příležitostí, které vyžadují rychlé zklidnění, ochlazení a obnovu pokožky.

Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže
chladivý gel na spálenou pokožku
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 299,00 Kč
Výprodejová cena Od 299,00 Kč Běžná cena
Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže - chladivý gel na spálenou pokožku

Aloe vera gel nápoj

Aloe vera má velké množství fantastických vlastností. Můžete je využít nejen v krémech a přípravcích pro péči o pleť, ale také v nápojích s gelem z aloe vera.

Nápoje s gelem z aloe vera představují aloe vera v koncentrované tekuté formě. Stačí pár lžiček denně, abyste pokryli svou denní potřebu. Můžete ji pít samotnou, nebo ji třeba rozmixovat ve smoothie či s džusem, pokud jí dáváte přednost.

Produkty z aloe vera mohou zlepšit a vyrovnat vaše trávení a posílit zbytek vašeho těla. Gel z aloe vera může mimo jiné pomoci posílit vaši imunitu, zklidnit pyrózu a pálení žáhy, upravit acidobazickou rovnováhu v těle, normalizovat rovnováhu trávení a zabránit zácpě i řídkým střevům, zajistit stabilnější hladinu cukru v krvi a očistit tělo od nahromaděného odpadu a toxinů.

Pokud vás trápí zápach z úst nebo máte bolavé či podrážděné dásně, paradontózu, afty v ústech či bolest v krku, můžete použít nápojové produkty s gelem z aloe vera jako ústní výplach.


Kde si můžete koupit gel z aloe vera?

Gel z aloe vera pro pleť, vlasy nebo vnitřní použití můžete koupit v Matasu, v prodejnách zdravé výživy, v lékárně nebo v internetových obchodech. Některé výrobky, zejména nápojové, se prodávají také v některých supermarketech.

Ne všechny výrobky z aloe vera obsahují stejné množství aloe vera, proto si je při nákupu pečlivě ověřte.

Můžete se samozřejmě rozhodnout, že si gel z aloe vera vyrobíte sami, ale vyžaduje to čas a znalosti výrobního procesu. A také je zapotřebí obrovské množství rostlin aloe vera, aby se vyrobilo jen malé množství gelu z aloe vera. Většina lidí si proto raději kupuje aloe vera gel hotový.

Aloe vera gel může používat celá rodina a lidé všech věkových kategorií. Je proto dobré mít vždy v lékárničce, v kuchyni i v kufru na cestách tubu - připravenou k ošetření drobných řezných ran, popálení od slunce, popálenin, popraskané a suché kůže a mnoha dalších věcí.

Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže
chladivý gel na spálenou pokožku
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 299,00 Kč
Výprodejová cena Od 299,00 Kč Běžná cena
Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže - chladivý gel na spálenou pokožku

Často kladené otázky o aloe vera gelu


Pomáhá gel z aloe vera při akné?

Aloe vera gel je velmi účinným prostředkem proti akné, skvrnám a mastné pleti, protože aloe vera má antibakteriální účinky. Zároveň se jedná o jemný přípravek, který pokožku zklidňuje a vyživuje. Pokud máte problémy s akné, můžete využít aloe vera, a to jak zevně na pleť, tak jako doplněk stravy, který působí zevnitř.


Kde lze gel z aloe vera koupit?

Různé výrobky s gelem z aloe vera můžete zakoupit všude tam, kde běžně nakupujete výrobky pro péči o pleť a zdraví. To znamená v prodejnách Matas, v prodejnách zdravé výživy a v lékárně. Některé z výrobků často najdete i v supermarketu.


Jak mám gel z aloe vera skladovat?

Mnoho různých výrobků obsahujících gel z aloe vera lze jednoduše skladovat při pokojové teplotě. Nápojové produkty obsahující gel z aloe vera lze také skladovat při pokojové teplotě, ale po otevření by měly být uchovávány v chladničce. Většina lidí také dává přednost pití aloe vera gelu za studena.


K čemu můžete gel z aloe vera použít?

Gel z aloe vera lze použít k mnoha různým účelům. Má blahodárný vliv na pokožku a vlasy a je vhodný na spáleniny od slunce, drobné popáleniny, kousnutí hmyzem, odřeniny, drobné řezné rány a škrábance, suché a popraskané ruce a nohy a na podrážděnou pokožku po holení a depilaci. Kromě toho lze aloe vera užívat vnitřně a má příznivý vliv na žaludek a trávicí systém.


Co je aloe vera gel?

Aloe vera gel je čirý gel, který najdete v listech rostliny aloe vera. Gel se používá v mnoha výrobcích na pleť, vlasy a k vnitřnímu užití. Gel z aloe vera sklidňuje a chladí, zastavuje svědění pokožky, napomáhá hojení a dezinfikuje. Kromě toho posiluje a obnovuje organismus.


Je aloe vera gel vhodný na vlasy?

Aloe vera je známá svými hojivými, dezinfekčními a antipruritickými účinky a tím, že je účinná proti plísňovým infekcím, takže je účinným prostředkem proti lupům, svědění vlasové pokožky a suché nebo mastné pokožce hlavy. Gel z aloe vera pomáhá stabilizovat pokožku hlavy.


Proč byste měli pít gel z aloe vera?

Nápoje z aloe vera obsahují velké množství vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů, které posilují organismus. Kromě toho mají nápoje z aloe vera čisticí a stabilizační účinek na žaludek a trávicí systém. Aloe vera posiluje imunitní reakce, stabilizuje hladinu cukru v krvi a je účinná proti pálení žáhy a pyróze.


Mohu si gel z aloe vera vyrobit sám?

Gel z aloe vera si můžete vyrobit sami, ale je to zdlouhavý proces a k získání malého množství gelu z aloe vera potřebujete opravdu hodně rostlin. Většina lidí si proto raději kupuje aloe vera gel jako hotový výrobek.

Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže
chladivý gel na spálenou pokožku
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 299,00 Kč
Výprodejová cena Od 299,00 Kč Běžná cena
Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže - chladivý gel na spálenou pokožku