Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Proč vás po holení štípe pokožka?

Všude tam, kde se holíte, se vám mohou na kůži vytvořit červené pupínky. Ty se mohou objevit po holení vousů, při holení nohou, podpaží a intimních partií.

Nepříjemné - a často dosti bolestivé a svědivé pupínky od žiletek vznikají v důsledku podráždění pokožky. Jedná se o zánět v kůži, který vzniká v důsledku holení nebo jiných typů depilace.

Dochází k tomu při bakteriální infekci a zánětu ve vlasovém folikulu, Podráždění od žiletky, které jsou jasným příznakem infekce, se mohou vyvinout v pupínky plné hnisu. V nejhorším případě se mohou vyvinout ve vřídky.

Z tohoto důvodu je důležité ošetřit je přípravkem na infekci dříve, než se změní v problematické vřídky.

Dodržováním dobrých rad můžete při holení sami udělat spoustu věcí, abyste se vyhnuli podrážděné pokožce a popáleninám od žiletky. Pokud byste se přesto setkali s problémy po holení, existuje několik skvělých způsobů, jak je ošetřit.

Přejít rovnou na:

Intimní holení pro ženy

Intimní holení pro muže

Metody holení nohou

Jak se vyhnout červeným pupínkům po holení

Holení obličeje

Intimní holení pro ženy

Nejrychlejší, nejjednodušší a nejlevnější by pravděpodobně bylo nechat choupky růst všude. Většina žen však tento nápad nemá ráda. Místo toho se chopíme žiletky a bojujeme s nechtěnými chloupky.

Mnoho žen je spokojeno s holením podpaží a nohou. Jiné chtějí odstranit chloupky i v intimních oblastech, buď jen v oblasti bikin, nebo v celé oblasti - odstranit všechny chloupky. Intimní holení u žen je často nutností, zejména u mladších žen.

Různé metody intimního holení

Existuje mnoho různých metod odstraňování chloupků, nejčastěji holení, depilace voskem, depilační krém, laserové ošetření nebo vytrhávání chloupků. Provádět depilaci voskem na vlastní intimní oblasti je obtížné, proto v tomto případě většina lidí navštěvuje kosmetické salony

Laserové ošetření je účinná metoda, která chloupky odstraní víceméně natrvalo, ale může být také poměrně nákladná. Proto je pravděpodobně nejrozšířenější metodou holení, protože je to snadné, levné a rychlé, a můžete se snadno oholit doma.

Holení žiletkou, holicím strojkem nebo epilátorem

Když se chcete oholit v intimní oblasti, můžete použít žiletku, holicí strojek nebo epilátor. Všechny tři přístroje mají své výhody i nevýhody.

Žiletka je levná a snadno se používá. Nevýhodou je, že se můžete pořezat. Holicí strojek/dámský holicí strojek je o něco dražší, ale zároveň riziko pořezání není tak velké.

Ani epilátor není levný. Jedná se o elektrický strojek, který chloupky uchopí za kořínky a odstraní je. To může být poměrně bolestivé a trvá to dlouho. Je to však lepší dlouhodobá varianta, při které zůstanete bez chloupků po velmi dlouhou dobu.

Nevýhodou všech tří způsobů holení je, že hrozí, že budete mít po holení podrážděnou pokožku se svěděním a popáleninami od žiletky. Abyste se tomu vyhnuli, musíte se ujistit, že pokožku před holením i po něm dobře ošetřujete.

10 rad na holení pro ženy

 1. Vyhraďte si dostatek času a ujistěte se, že máte přehled o tom, co děláte.
 2. Ujistěte se, že jste si dobře změkčili pokožku horkou koupelí, při které jste použili dobré, jemné mýdlo. Tím se pokožka očistí a zjemní. Intimní mýdlo Australian Bodycare obsahuje antibakteriální Tea Tree olej, takže se obnoví přirozená ochrana pokožky. Intimní mytí obsahuje kyselinu mléčnou a vitamín C ze švestky kakadu, které dodávají intimní oblasti svěží a čistý pocit.   
  >  Vyhněte se v budoucnu podrážděním od žiletek - o řešení si přečtěte zde
 3. Pokud máte poměrně dlouhé chloupky, doporučujeme je nejprve zastřihnout nůžkami, než se začnete holit.
 4. Než se pustíte do holení, naneste na pokožku gel na holení nebo pěnu na holení.
 5. Používejte čistou žiletku, čistý holicí strojek nebo epilátor.
 6. Začněte se holit s chloupky (ve směru, který je vám příjemnější) - a jakmile skončíte, oholte se proti chloupkům. Nezapomeňte si průběžně umývat břit.
 7. Při holení dbejte na napnutí pokožky, jinak bude správné oholení příliš náročné a zvýší se riziko pořezání.
 8. Po intimním holení si pokožku důkladně omyjte a zakončete ho kvalitním přípravkem po holení, který je speciálně vyroben pro účely po holení. Mnoho našich zákazníků si oblíbilo náš intimní balzám, který obsahuje antibakteriální Tea Tree olej, který je známý tím, že působí proti bakteriím. Obsahuje také výtažek z tasmánského pepře, který zklidňuje pokožku a pomáhá proti podráždění.
  Sada pro intimní holení - vyhněte se podrážděním od žiletky - klikněte zde
 9. Vyhněte se nošení těsného spodního prádla a prádla ze syntetického materiálu bezprostředně po intimním holení, které může pokožku podráždit. Nejlepší volbou budou volné kalhotky z bavlny.
 10. Máte po holení drobné škrábance? V tom případě je třeba je ošetřit antiseptickým přípravkem, jako je tělový balzám nebo tělové mléko, které si můžete zakoupit v lékárně.

Sada na holení intimních partii
3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 899,00 Kč
Sada na holení intimních partii - 3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků

Různé druhy intimního holení

Když se mluví o intimním holení, objevuje se spousta různých exotických názvů. Tyto názvy zahrnují různé typy intimního holení, při nichž se odstraňuje různé množství ochlupení.

Hollywoodská depilace odstraňuje veškeré pubické ochlupení. Brazilská depilace odstraní většinu ochlupení, ale ponechá malý proužek nebo trojúhelníček chloupků. Depilace tanga neboli kalifornská depilace neodstraňuje tolik chloupků, ale dost na to, abyste mohli nosit tanga.

Před holením a po něm nezapomeňte pokožku dobře ošetřit.

Holení je náročné na pokožku. A intimní holení ve velmi citlivé oblasti není o nic snazší, to nemůžeme popřít. Když už se však pro holení rozhodnete, je důležité, abyste o svou pokožku před holením i po něm náležitě pečovali. Tímto způsobem můžete minimalizovat podrážděnou pokožku se svěděním, podrážděním od žiletky nebo zarůstajícími chloupky nebo se jim zcela vyhnout.

Než se začnete holit, musí být pokožka změkčená. Toho můžete dosáhnout horkou koupelí. Používejte účinné intimní mýdlo, které působí proti bakteriím, abyste pokožku před holením změkčili a očistili. Jakmile je pokožka suchá, můžete použít gel na holení, pěnu na holení nebo jiné přípravky určené k holení.

Po oholení je třeba pokožku řádně opláchnout, aby byla čistá. Poté doporučujeme použít přípravek po holení, který pokožku vyživuje. Někteří lidé dávají přednost intimnímu balzámu, např. s Aloe Vera nebo Tea Tree olejem. Náš intimní balzám je vyvinut speciálně pro účely po holení díky oleji Tea Tree, který účinně působí proti bakteriím, a také tasmánskému pepři, který působí uklidňujícím dojmem a zabraňuje podráždění. Je důležité, abyste si našli výrobek, který bude vaší pokožce vyhovovat.

Možná by bylo dobré vyhnout se výrobkům s přidanou parfemací, a to kvůli schopnosti parfému způsobit podráždění pokožky po intimním holení.

Riziko intimního holení

Kromě rizika podráždění žiletkou, infekcí a zanícených folikulů někteří lékaři tvrdí, že ženy se při holení snáze nakazí infekcemi v intimní oblasti, protože chloupky fungují jako přirozená bariéra proti bakteriím. Pokud se s tím setkáte, možná by bylo dobré se přestat holit.

ČTĚTE VÍCE: Zmírnění vaginálního svědění

Intimní holení pro muže

Když se mluví o intimním holení, mnoho lidí si vybaví ženy. Ve skutečnosti však existuje mnoho mužů, kteří se rozhodli holit si varlata a intimní oblast. Mezi muži, zejména mladšími generacemi, je to stále populárnější.

Když se muži a ženy rozhodnou oholit si intimní partie, je to většinou z kosmetických důvodů. Jiné dobré důvody k tomu neexistují, protože je to ve skutečnosti pro pokožku docela náročné. Při holení hrozí svědění, podráždění žiletkou a možná i pupínky nebo vřídky. Holíme se jednoduše proto, že máme pocit, že bez chloupků vypadáme lépe. Samozřejmě, že v ideálním případě by výsledkem měla být také hladká, jemná pokožka, a ne zarudlá, podrážděná kůže plná svědivých hrbolků.

Pokud se chcete vyhnout podráždění pokožky a červeným pupínkům po intimním holení, je důležité, abyste holení věnovali dostatek času, a to i pokud jde o péči o pokožku před a po holení.

Balíček proti vyrážce po holení
2 produkty proti zarůstajícím chloupkům a červeným pupínkům
+15.000 recenzí
Běžná cena 549,00 Kč
Výprodejová cena 549,00 Kč Běžná cena 599,00 Kč
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Metody intimního holení

Když si chtějí muži oholit intimní partie, většinou sáhnou po holicím strojku nebo zastřihovači. Někteří muži se však rozhodnou pro ošetření voskem na klinice. To je dražší, bolestivější a trvá déle - nicméně také déle vydrží. Jinou metodou, která je účinná, ale také poměrně drahá, je laserová epilace, která chloupky odstraní víceméně trvale.

Intimní holení žiletkou, zastřihovačem nebo holicím strojkem

Většina mužů si k intimnímu holení vybírá žiletku, holicí strojek nebo zastřihovač chloupků. Klidně můžete použít stejný, který používáte na obličej, ale v takovém případě musíte pamatovat na výměnu břitů nebo na jejich velmi důkladné čištění před a po holení. V opačném případě hrozí přenos bakterií z obličeje na intimní partie - a naopak. Dbejte na to, aby byl holicí strojek dostatečně ostrý. Pokud je čepel tupá a opotřebovaná, způsobíte větší poškození pokožky.

Obecně je hygiena při holení velmi důležitá. Kromě toho je důležité pokožku dobře ošetřovat a při holení postupovat opatrně.

9 tipů pro intimní holení pro muže

 1. Vyhraďte si nějaký čas a ujistěte se, že vidíte, co děláte. Pokud spěcháte, je pravděpodobnější, že se pořežete.
 2. Ujistěte se, že jste pokožku změkčili horkou koupelí, přičemž použijte dobré, jemné mýdlo. Tím pokožku očistíte a zároveň zjemníte. Naše tělový mycí gel obsahuje antibakteriální Tea Tree olej a také glycerin, který pokožku hydratuje a ošetřuje. Vyhněte se podrážděním od žiletky při holení s Intimní sadou na holení
 3. Než se pustíte do holení, naneste gel na holení nebo krém na holení.
 4. Používejte čistou žiletku nebo čistý holicí strojek/zastřihovač.
 5. Začněte holením ve směru chloupků (s chloupky) - a poté se opatrně oholte proti chloupkům. Dbejte na to, abyste během procesu mnohokrát opláchli břit.
 6. Dbejte na to, abyste při holení napínali pokožku, jinak bude obtížné dosáhnout čistého oholení a také se zvýší riziko pořezání. Dejte si na čas.
 7. Po intimním holení pokožku dobře opláchněte a zakončete ho kvalitním přípravkem po holení, který je speciálně vyroben pro péči po holení. Mnoho našich zákazníků si oblíbilo náš přípravek po holení, který byl vyvinut přesně pro tento účel. Obsahuje antibakteriální Tea Tree olej, který je známý svým působením proti bakteriím, a také výtažek z tasmánského pepře, který zklidňuje pokožku a zabraňuje jejímu podráždění. Kromě toho má také chladivý, zklidňující účinek na pokožku.
 8. Vyhněte se používání těsného spodního prádla těsně po intimním holení, mohlo by dojít k podráždění pokožky.
 9. Pokud dojde k drobným poraněním a puchýřům, je třeba je ošetřit antiseptickým přípravkem, například naším přípravkem po holení, který můžete zakoupit v lékárně, v prodejně Boots nebo na našich webových stránkách.

Balíček proti vyrážce po holení
2 produkty proti zarůstajícím chloupkům a červeným pupínkům
+15.000 recenzí
Běžná cena 549,00 Kč
Výprodejová cena 549,00 Kč Běžná cena 599,00 Kč
2 produkter mod indgroede hår og skægpest

Dobré ošetření pokožky před a po holení

Intimní holení je náročné na pokožku. Zejména při prvním holení není neobvyklé, že se po něm objeví zjevné podráždění pokožky. Po několika holeních si pokožka zvykne. Pokud se však chcete vyhnout podráždění pokožky a riziku vzniku popálenin, svědění, zarůstajících chloupků a pupínků nebo je minimalizovat, je důležité, abyste o pokožku před holením i po něm řádně pečovali.

Než se začnete holit, musíte pokožku změkčit. To můžete provést pomocí horké koupele. Klidně použijte jemný tělový mycí přípravek na intimní partie, abyste pokožku před holením změkčili i očistili. Jakmile je pokožka opět suchá, můžete použít pěnu na holení, gel na holení nebo něco jiného, co je vyrobeno pro účely holení.

Jakmile se oholíte, měli byste se vrátit do vany nebo sprchy, abyste mohli z pokožky opláchnout zbývající přípravek. Poté byste měli použít přípravek po holení, který obsahuje Tea Tree olej, který účinně odstraňuje bakterie, a také tasmánský pepř, který zklidňuje pokožku a zmírňuje její podráždění.

Experimentujte s různými produkty, dokud nenajdete ten, který vaší pleti vyhovuje. Vyhněte se však používání voňavých vod po holení, které byste mohli používat na obličej.

Obecně byste se měli snažit vyhýbat výrobkům s přidanou parfemací, protože může zhoršit podráždění pokožky po holení.

Mnoho žen se rozhoduje pro holení nohou, zejména v létě, kdy se nosí šortky, letní šaty a bikiny. Většina lidí nechce ukazovat své nohy, pokud jsou pokryté dlouhými tmavými chloupky.

Jsou i muži, kteří se rozhodnou nohy si holit. Může to být ze stejných kosmetických důvodů jako u žen nebo proto, že jsou sportovci a nechtějí, aby jim chloupky na nohou kladly větší odpor, když jezdí na kole nebo plavou.

Sada na holení nohou
3 produkty zabraňující vzniku červených pupínků způsobených holením a depilací
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
Sada na holení nohou - 3 produkty zabraňující vzniku červených pupínků způsobených holením a depilací

Metody holení nohou

Existuje mnoho různých metod odstraňování chloupků na nohou. Můžete například použít depilační krém, nechat se ošetřit voskem, nechat si chloupky trvale odstranit laserem, odstranit chloupky epilátorem nebo to udělat tak, jak to dělá většina lidí: oholit si nohy žiletkou nebo holicím strojkem.

Výhody holení nohou

Holení je jednoduchá, dostupná a rychlá metoda. Můžete si ho provádět sami doma - stačí k němu holicí strojek nebo žiletka, takže je to také velmi levný způsob. Jakmile skončíte, můžete hned vidět výsledek a ihned po oholení je pokožka jemná a hladká. Jedná se také o bezbolestnou metodu, pokud se při ní náhodou nepořežete.

Někteří lidé dávají přednost holicímu strojku, zatímco jiní volí žiletku. Záleží na vašich preferencích, takže musíte experimentovat a zjistit, co vám nejlépe vyhovuje.

Nevýhody holení nohou

Jednou z nevýhod holení nohou je, že chloupky rychle dorůstají, takže pokud chcete být zcela bez chloupků, musíte se holit velmi často. Zhruba každý druhý den je třeba si dát záležet. Je to zkrátka mýtus, že chloupky při holení zesílí, ale jsou silnější a tvrdší, když po holení začnou znovu dorůstat.

Největší nevýhodou při holení nohou žiletkou nebo strojkem je riziko podrážděné pokožky s červeným, svědivým podrážděním od žiletky a zarůstajícími chloupky. To není nic neobvyklého, ale ani to nevypadá moc hezky.

Mnoho lidí po holení nohou zažívá něco, co se téměř podobá vyrážce. Nejedná se o ekzém, ale o jakýsi mor vousů. Jedná se o zánět v kůži, který se může objevit po holení, pokud dojde k bakteriální infekci a zánětu ve folikulu. Z červených pupínků na kůži se mohou vyvinout vřídky naplněné infikovaným hnisem. Na nohou se to stává zřídka, takže pokud jsou vaše nohy po holení ve špatném stavu, měli byste se poradit s lékařem.

5 dobrých tipů pro holení nohou

 1. Před holením změkčete a vyčistěte pokožku. To snadno provedete pomocí horké vody a jemného mýdla, které odstraní bakterie. Náš tělový mycí gel obsahuje antibakteriální Tea Tree olej a také glycerin, který pokožku hydratuje a pečuje o ni. Tělový mýdlo je ideální pro mytí nohou před holením.
 2. Před holením použijte na pokožku mýdlo na holení a krém na holení. Tímto způsobem si pokožku tak snadno nepoškodíte.
 3. Jakmile skončíte s holením nohou, měli byste opláchnout zbytky přípravku a teprve poté použít kvalitní výživný krém po holení. Tělový balzám Australian Bodycare je vyvinut přesně pro použití po holení. Obsahuje antibakteriální olej Tea Tree a také tasmánský pepř, který působí zklidňujícím dojmem a zabraňuje podráždění pokožky.
 4. Dbejte na to, abyste si zhruba jednou týdně provedli peeling nohou. Tím odstraníte odumřelé kožní buňky, takže se vám nebude tvořit tolik červených hrbolků a zarůstajících chloupků.
 5. Při každém holení používejte čistou žiletku a nesdílejte ji s ostatními.

  Sada na holení nohou
  3 produkty zabraňující vzniku červených pupínků způsobených holením a depilací
  +15.000 recenzí
  Běžná cena 899,00 Kč
  Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
  Sada na holení nohou - 3 produkty zabraňující vzniku červených pupínků způsobených holením a depilací

  Problémy s podrážděním žiletkou a pupínky po holení

  Holení a odstraňování chloupků je pro mnohé z nás nezbytnou záležitostí, ale to neznamená, že je pro pokožku prospěšné. Pohyb žiletky směrem k pokožce je pro ni náročný. Často způsobí pozdější reakci v podobě červených a svědivých pupínků nebo podráždění žiletkou.

  Proč se však po holení objevují pupínky, jak se jim můžete vyhnout a jak je můžete léčit, pokud se objeví. Na to se zde podíváme blíže:

  Proč se vám po holení dělají červené pupínky?

  Bez ohledu na to, kde se holíte - na obličeji, na nohou, na zádech, v podpaží nebo v intimní oblasti - můžete riskovat podráždění od žiletky a červené pupínky na kůži.

  Červené pupínky, které často svědí a bolí, vznikají v důsledku infekce. Jedná se o stav zánětu v kůži, který vzniká v důsledku holení nebo jiných typů depilace.

  Infekce se může vyskytnout kdekoli na těle, kde jsou chloupky - a kde odstraňujete chloupky holením. Je známá také pod latinským názvem pseudo folliculitis barbae. Jak název napovídá, jde o něco, co se objevuje při holení.

  K infekci dochází, když dojde k bakteriální infekci a zánětu ve vlasovém folikulu. Červené pupínky na kůži jsou jasným příznakem infekce a mohou se vyvinout v pupínky naplněné zaníceným hnisem. A v nejhorším případě se mohou vyvinout ve skutečné vřídky.

  Červené pupínky se mohou objevit kdekoli, kde se holíte. Pupínkům po holení nepodléhá jen obličej, můžete se s nimi setkat i na nohou, v intimní oblasti, v podpaží, na zádech a kdekoli jinde, kde jste použili žiletku.

  Přečtěte si více: Pupínky na stydkých pyskách - Přečtěte si o příčinách a léčbě

  Všichni máme bakterie a plísně po celém těle a na kůži. Je to naprosto normální a není třeba si s tím dělat starosti. Když se však bakterie dostanou do folikulu, může se folikul infikovat a dojde k zánětlivému stavu. Obvykle se jedná o bakterie stafylokoky nebo streptokoky, které způsobují zánět. Z tohoto důvodu můžete při holení náhodně přenést bakterie do folikulů.

  Jak se vyhnout červeným pupínkům po holení?

  Pokud se chcete zcela vyhnout červeným a podrážděným pupínkům od žiletky, můžete se holení vyhnout vůbec - nebo se holit méně často, aby se vaše pokožka po holení stihla zotavit.

  Pokud to pro vás není to pravé řešení, existují naštěstí i jiné možnosti, jak zabránit vzniku červených pupínků po holení.

  V první řadě jde o to, abyste se o svou pokožku dobře starali a pečovali o ni před holením i po něm - a také mezi holením. Nezapomínejte také používat čisté holicí náčiní - a nesdílejte ho s ostatními, abyste nezažili infekci.

  Před holením můžete pokožku připravit tak, že ji omyjete a očistíte horkou vodou a jemným tělovým přípravkem, jako je například Australian Bodycare Body Wash, který účinně působí proti bakteriím a obnovuje přirozenou ochranu pokožky. Zjemňuje pokožku a usnadňuje holení, aniž by ji poškodil. Jakmile je pokožka čistá a suchá, můžete na ni před zahájením holení použít gel nebo krém na holení. Ten pokožku dezinfikuje a minimalizuje riziko jejího poškození.

  Po skončení holení byste se měli ujistit, že jste z pokožky opláchli přebytečné přípravky, a poté použít kvalitní krém po holení. Mnozí ocení výrobky obsahující Tea Tree olej nebo Aloe Vera, které jsou známé tím, že jsou šetrné k pokožce a působí proti bakteriím. Doporučujeme náš tělový balzám, který byl vyvinut pro účely po holení. Obsahuje antibakteriální Tea Tree olej a zároveň ulevuje a hydratuje pokožku.

  Jednou týdně můžete na pokožku použít peelingový krém. Exfoliace vám pomůže odstranit odumřelé kožní buňky, takže se vám nebudou tak snadno tvořit červené pupínky a zarůstající chloupky.

  Sprchový gel s Tea Tree olejem
  Sprchový gel pro každodenní péči o aknózní pokožku
  +15.000 recenzí
  Běžná cena Od 299,00 Kč
  Výprodejová cena Od 299,00 Kč Běžná cena
  Sprchový gel s Tea Tree olejem - Sprchový gel pro každodenní péči o aknózní pokožku
  Balzám po holení proti zarůstání chloupků
  Výživný balzám proti vyrážce po holení a zarudnutí kůže
  +15.000 recenzí
  Běžná cena 399,00 Kč
  Výprodejová cena 399,00 Kč Běžná cena
  Balzám po holení proti zarůstání chloupků - Výživný balzám proti vyrážce po holení a zarudnutí kůže

  Jak ošetřit červené pupínky na kůži po holení?

  Pokud se vám po holení objevily červené rány a pupínky, můžete naštěstí udělat několik různých věcí, které tyto příznaky zmírní.

  Červené pupínky v některých případech po určité době samy zmizí. Pokud však s červenými pupínky nic neuděláte, můžete se také nakazit infekcí. Ošetřením malých pupínků můžete zabránit vzniku podrážděných červených pupínků.

  Používáním krému po holení, který působí proti bakteriím - například tělového balzámu - se můžete vyhnout červeným pupínkům hned od začátku.

  Pokud se po holení objeví drobné ranky nebo škrábance, je třeba je ošetřit antiseptickým přípravkem, který můžete zakoupit v lékárně nebo v našem internetovém obchodě. Balzám na obličej Australian Bodycare obsahuje antibakteriální olej Tea Tree a také výtažky z tasmánského pepře, které zabraňují podráždění a zklidňují pokožku.

  Existuje více různých přírodních složek, které mají antiseptický (odolný proti bakteriím), zklidňující a protisvědivý účinek. To všechno jsou vlastnosti, které se mohou hodit, když trpíte infekcí. Mezi přírodní složky patří například levandule, Tea Tree olej nebo aloe vera. Některé krémy a výrobky po holení tyto složky obsahují. V nabídce najdete také oleje s levandulí, aloe vera nebo tea tree olejem, které můžete ve zředěném stavu aplikovat na pokožku.

  Různé přírodní produkty najdete v prodejnách se zdravou výživou, kde vám také dobře poradí a doporučí, jak je používat.

  Holení obličeje

  Patříte do skupiny mužů, kteří si nechtějí nechat narůst plnovous? V tom případě se každodennímu nebo týdennímu holení obličeje nevyhnete. Většina mužů používá žiletku nebo holicí strojek. Ale jsou i lidé, kteří používají staromódní štětku a nůž na holení. Není běžné střídat různé metody - většina lidí má jednu, které dává přednost.

  Vyhraďte si čas na holení

  Mnoho lidí, kteří používají žiletku, si vybere jednorázovou žiletku, vezme si pěnu na holení a má to za sebou. Ti, kteří se rozhodnou pro holicí strojek, často dělají totéž, ale vynechají pěnu na holení. Někteří lidé nezapomínají pečovat o pokožku po holení pomocí přípravků po holení, jiní zapomínají.

  Jsou i tací, kteří si z holení udělají pořádný rituál ze staré školy s předepilováním strniště, domácí pěnou na holení, nanesenou skvělou štětkou na holení a oholením správným druhem nože. Před a po holení používají horký ručník na změkčení pokožky.

  Ať už se rozhodnete pro variantu A nebo B, vždy bude mít smysl vyhradit si na holení nějaký čas. To je něco, co se v dávných dobách, kdy se holení provádělo štětkou a nožem, dělalo vždy správně. Rychlý svět, ve kterém žijeme, však nabídl nové metody, jako je žiletka nebo holicí strojek - které jsou méně časově náročné.

  Někteří muži mají pocit, že mají nad holením větší kontrolu, když používají žiletku. Jiní muži mají pocit, že je rychlejší a pohotovější používat holicí strojek. Takže skutečně záleží na individuálních preferencích a na tom, co vám nejlépe vyhovuje.

  Problémy s červenými pupínky po holení vousů

  Ať už používáte žiletku nebo holicí strojek, můžete mít po holení problémy s červenými pupínky v obličeji, na bradě nebo na krku - známé také jako infekce. Někteří muži mají zkušenost, že mají méně kožních problémů, když používají holicí strojek, zatímco někteří mají opačnou zkušenost. Je tedy opravdu třeba experimentovat a vybrat si metodu, která vám nejlépe vyhovuje.

  Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste se vyhnuli červeným pupínkům, je správná péče o pokožku. Před holením můžete pleť opláchnout přípravkem Face Wash a teplou vodou. Náš přípravek na mytí obličeje obsahuje antibakteriální olej Tea Tree, který působí proti bakteriím a který je skvělé používat před holením. Při holení můžete použít gel na holení, pokud používáte žiletku. Po holení je důležité použít kvalitní výživný krém po holení, abyste nezanechali odhalenou suchou pokožku. Náš balzám na obličej je speciálně vyvinutý pro účely po holení. Obsahuje antibakteriální olej Tea Tree a také tasmánský pepř, který zklidňuje a zabraňuje podráždění, k němuž po holení často dochází.

  Balíček proti vyrážce po holení
  2 produkty proti zarůstajícím chloupkům a červeným pupínkům
  +15.000 recenzí
  Běžná cena 549,00 Kč
  Výprodejová cena 549,00 Kč Běžná cena 599,00 Kč
  2 produkter mod indgroede hår og skægpest

  Holení chloupků na zádech

  Pokud patříte do skupiny mužů, kteří se potýkají s chloupky na zádech, můžete je buď nechat být, nebo se chopit holicího strojku.

  Při holení zad je třeba dodržovat stejná pravidla jako při holení ostatních částí těla. Musíte se ujistit, že jste si pokožku před holením dobře připravili - a také byste o ni měli po holení řádně pečovat.

  Holení obočí

  Obočí je velmi viditelnou součástí našeho obličeje, takže pokud si ho chcete upravit, musíte si být vědomi toho, co děláte. Je snadné oholit příliš mnoho a chloupky na obočí hned tak nedorostou.

  Možná byste si prostě chtěli obočí oholit, protože je velké a huňaté, nebo si ho možná chcete oholit, abyste následovali trend tvarů obočí. Ať už to děláte z jakéhokoli důvodu, musíte na to jít opatrně.

  Holení podpaží

  Většina žen nechce být viděna s chloupky v podpaží, v takovém případě není jiná možnost než depilace. Mnohé volí holení, protože je rychlé, snadné a levné. Je to vynikající metoda, ale stejně jako u jiných oblastí na těle i zde hrozí, že se po holení na pokožce objeví popáleniny od žiletky.

  Abyste se vyhnuli červeným pupínkům, je důležité, abyste při holení používali krém na holení a abyste nezapomněli o pokožku po holení dobře pečovat. Náš tělový balzám je vhodné používat po holení podpaží díky oleji Tea Tree, který působí proti bakteriím, a také díky tasmánskému pepři, který má na podrážděnou pokožku zklidňující účinky. Po depilaci v podpaží doporučujeme používat kvalitní deodorant bez hliníku.

  Péče po holení v podpaží
  2 produkty proti červeným pupínkům v podpaží po depilaci
  +15.000 recenzí
  Běžná cena 699,00 Kč
  Výprodejová cena 699,00 Kč Běžná cena
  Péče po holení v podpaží - 2 produkty proti červeným pupínkům v podpaží po depilaci

  Exfoliace pokožky

  V boji proti červeným pupínkům po holení může být peeling dobrým nástrojem. Při exfoliaci pokožky odstraňujete odumřelé kožní buňky, což zajišťuje zdravější pokožku s menším množstvím červených pupínků.

  Exfoliaci pleti nemusíte provádět každý den, ale klidně jednou nebo dvakrát týdně.

  Více informací o exfoliaci najdete zde.

  Q&A na téma holení

  Jak mohou ženy holit ochlupení?

  Holení pubického ochlupení lze také nazvat intimním holením. Když se chystáte holit intimní oblast, musíte to dělat pečlivě a přesně, stejně jako holíte ostatní oblasti na těle. Pokožka v této oblasti je velmi citlivá, takže při holení dbejte zvýšené opatrnosti a před holením i po něm se ujistěte, že o pokožku pečujete. Většina lidí se rozhoduje pro použití žiletky nebo holicího strojku.

  Jak mohou muži holit ochlupení?

  Když chtějí muži odstranit ochlupení, většina z nich se rozhodne použít žiletku, holicí strojek nebo zastřihovač chloupků. Postupujte opatrně, abyste si neublížili. Nezapomeňte pokožku na holení připravit a následně o ni pečovat.

  Jak se vyhnout svědění pokožky po holení?

  Svědění a pálení po holení je velmi častý problém. Nejlepší, co můžete udělat, abyste se mu vyhnuli, je péče o pokožku před holením a po něm. Svědění a červené hrbolky jsou příznakem infekce, která vzniká, když ve folikulu dojde k bakteriální infekci a zánětu.

  Jak se vyhnout podráždění po holení?

  Pokud se chcete vyhnout červeným pupínkům po holení, měli byste si před holením pokožku řádně opláchnout. Při holení používejte pěnu na holení a po skončení ho zakončete kvalitním krémem po holení. Neváhejte si vybrat krém bez parfemace s účinkem odolným proti bakteriím.

  Proč se vám po holení dělají červené pupínky?

  Červené pupínky vznikají v důsledku infekce, který se objevuje při bakteriální infekci a zánětu ve vlasovém folikulu. Červené pupínky jsou viditelnými příznaky infekce.

  Jak často byste se měli holit?

  Pokud by si vaše pokožka vybrala, chtěla by, abyste se holili co nejméně, protože holení je pro pokožku náročné. Neexistují však žádná pravidla a měli byste se holit tak často, jak považujete za nutné. Jen se ujistěte, že o svou pokožku dobře pečujete, kdykoli se holíte.

  Jak rychle dorůstají chloupky po holení?

  Vlasy rostou neustále, ale jak rychle se to děje, závisí na člověku. Kdykoli se holíte, odřezáváte chloupky na povrchu, což znamená, že budou brzy opět viditelné. Chcete se vyhnout viditelným chloupkům? v takovém případě se musíte holit denně nebo každý druhý den.

  Jak zastavit krvácení po holení?

  Pokud je pokožka změkčená a teplá, při holení se tak snadno nepořežete. Pokud by k tomu přesto došlo, můžete krvácení zastavit nanesením tekutiny s trochou alkoholu, tea tree oleje, speciálního krému nebo použitím hlinitého bloku, což je kámen podobný krystalu, který zklidňuje a hojí.

  Jak se vyhnout pupínkům po holení?

  Nejjednodušší způsob, jak se vyhnout pupínkům po holení, je jednoduše pečovat o pokožku po holení. Používejte kvalitní krém po holení, který chladí, hojí a zároveň vyživuje a působí proti bakteriím.

  Je intimní holení nebezpečné?

  Ať už jste muž nebo žena - holení intimních partií se nepovažuje za nebezpečné. Je však samozřejmé, že byste se při holení měli vyvarovat pořezání. Musíte také dobře pečovat o pokožku, a to jak před holením, tak po něm, abyste nedostali infekční záněty, které v nejhorším případě mohou vést k zánětlivým vřídkům.

  Co je lepší: holení nebo depilace?

  Holení i depilace mají své výhody i nevýhody. Holení je snadné, rychlé a levné, ale efekt není tak dlouhodobý. Při ošetření voskem jsou chloupky odstraněny na delší dobu, ale ošetření také trvá déle, je dražší a pro mnohé může být velmi bolestivé.

  Co je intimní holení?

  Intimní holení je, když muži nebo ženy odstraňují ochlupení metodou holení.

  Intimní holení pro ženy

  ČTĚTE VÍCE : Intimní holení pro muže

  ČTĚTE VÍCE : Intimní holení pro ženy

  Můžete používat mýdlo na holení?

  Před holením je dobré použít mýdlo na mytí pokožky. Tímto způsobem pokožku před holením očistíte a zjemníte. Při holení byste měli používat gel na holení, který je speciálně vyroben pro holení.