Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Mastná pleť a akné se objeví, když se přirozená produkce mazu v pleti zvýší a spojí se s odumřelými kožními buňkami, takže se kožní póry na obličeji ucpou. Bakterie mohou volně růst, když se pokožka stává mastnou.

To vede k zánětům a pupínkům na obličeji. Časté mytí obličeje správnými produkty je nejlepší způsob, jak se zbavit bakterií. Stejně důležité je ale myslet na to, co způsobuje mastnou pleť.

Top 4 přípravky na problematickou pleť
4 z nejlepších přípravků na problematickou pleť proti ucpaným pórům, pupínkům a černým tečkám
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.349,00 Kč
Top 4 přípravky na problematickou pleť

Nečistíte si pleť až moc?

Mnoho lidí má rutinu čištění pleti na obličeji – pravděpodobně ráno před odchodem z domu a večer před spaním. Při čištění pleti odstraníte odumřelé buňky, zbytky make-upu a veškeré nečistoty, které se vám během dne na obličeji usadily.

V zásadě je to v pořádku. Přesto všechno to čištění může být pro vaši pleť příliš. Poté bude reagovat produkcí většího množství oleje, protože to je přirozená reakce na vysychání. To neznamená, že byste měli přestat čistit pleť tak často. Zkontrolujte, jaké složky obsahují. Možná vám prospěje přechod na jemnější produkty.


Proč máte mastnou pleť?

Hormony způsobují mastnou pleť

Hormony jsou jedním z hlavních viníků, kteří způsobují mastnou pleť obličeje.

V pubertě tělo zvyšuje produkci hormonů, jak u dívek, tak u chlapců. To znamená, že mazové žlázy v kůži začnou produkovat více mazu. Pupínky jsou způsobeny bakterií, která žije na kožním mazu. Do značné míry je tedy otázkou, jak odstranit bakterie pomocí produktů na pleť.

Mastnou pletí můžete trpět více či méně v různých fázích menstruačního cyklu. V tom případě je dobré zjistit, kdy je vaše pleť nejvíce mastná. Pak můžete změnit způsob, jakým používáte čistící produkty, používat silnější produkt, když je vaše pleť nejvíce mastná, a jemnější produkt, když to není tak špatné.

Nezdravé jídlo

Nebylo prokázáno, že by tučné a nezdravé potraviny způsobovaly kožní problémy. Dobrá obecná rada však zní: jíst zdravou a pestrou stravu, pít hodně vody a denně cvičit. Pokud se sami cítíte dobře, projeví se to i na vaší pleti.

Stres je viditelný

Zdá se, že stres může mít negativní vliv na pleť, takže pokud jste dlouhodobě vystaveni velkému stresu, budete mít více kožních problémů. Stres totiž ovlivňuje hormonální rovnováhu a ta souvisí s kožními problémy.

Kožní problémy jsou dědičné

Někteří lidé mají jednoduše větší pravděpodobnost, že budou trpět mastnou pletí a akné na obličeji, než jiní, což může být dědičné. To je další důvod, proč o svůj obličej a pleť pečovat.


5 snadných kroků ke krásnější pleti

Při čištění pleti obličeje musíte být důkladní a z dlouhodobého hlediska se vyplatí věnovat čištění pleti více času. Přinášíme vám průvodce pěti kroky při používání výrobků Australian Bodycare, které vám pomohou zbavit se akné a pupínků na obličeji.

Krok 1 - Umyjte si obličej

Důležitou součástí každodenní péče o obličej je jeho mytí. Proto je důležité používat přípravky, které jsou k vaší pleti šetrnější, protože je často používáte. Zároveň musí být účinné, aby zbavily pleť nečistot a špíny, které by se jinak mohly usazovat v pórech.

Pleťový čistící prostředek na obličej od Australian Bodycare je vhodný k použití ráno i večer. Pečuje o váš obličej a účinně ošetřuje pupínky a akné a předchází jejich vzniku. Přípravek obsahuje přirozeně antibakteriální Tea Tree Oil, který brání růstu nežádoucích bakterií.

Krok 2 - Hluboká očista pomocí tonika

Mnoho lidí si myslí, že čím je tonikum trpčí, tím je lepší. Mnohá tonika však obsahují velký podíl alkoholu, který může být náročný pro všechny typy pleti. Možná by bylo vhodné poohlédnout se po jemnějších alternativách, které sice účinně odstraňují bakterie a nečistoty, ale zároveň jsou šetrné a pečují o pokožku.

Pleťové tonikum od Australian Bodycare je tonikum bez alkoholu. Toto pleťové tonikum obsahuje antiseptický Tea Tree olej, který zabraňuje vzniku akné a kožních problémů tím, že čistí pleť do hloubky a zpomaluje růst nežádoucích bakterií. Jemně čistí pleť, aniž by ji vysušovalo.

Krok 3 - Pleťové sérum

Jakmile si vyčistíte obličej a krk, naneste pár kapek vynikajícího Pleťového séra na pupínky a vmasírujte ho. Nechte sérum proniknout do pokožky a působit - přípravek nesmývejte.

Sérum s niacinamidem na pupínky a černé tečky
S niacinamidem 10%, zinkem 1% a Tea Tree olejem
+15.000 recenzí
Běžná cena 299,00 Kč
Výprodejová cena 299,00 Kč Běžná cena
Sérum s niacinamidem na pupínky a černé tečky

Krok 4 - Krém na obličej

Pleťový krém od Australian Bodycare je lehký hydratační krém, který je ideální pro každodenní použití na obličej. Je úsporný při používání a při správném množství rychle proniká do pokožky. Pečlivě vybrané účinné látky pečují o pleť, účinně bojují proti akné a zabraňují jeho vzniku a zajišťují, že pleť zůstává jemná a zdravá.

Krok 5 - Obličejová maska

Pleťová maska od Australian Bodycare je vhodná pro všechny typy pleti. Jedná se o masku na bázi jílu, která čistí pleť do hloubky, osvěžuje ji a zabraňuje tvorbě akné. Pro exfoliaci pleti obsahuje přípravek drcená meruňková jádra, která jemně odstraňují odumřelé buňky a stimulují přirozenou regeneraci pleti.

Účinný balíček pro mastnou pleť

Společnost Australian Bodycare připravila balíček s produkty speciálně vyvinutými pro ty, kteří se potýkají s mastnou pletí, pupínky, černými tečkami, suchou pletí nebo jinými kožními problémy na obličeji. Náš balíček poskytuje vše, co potřebujete, abyste se mohli podívat do zrcadla a vidět jemnou, hebkou a vláčnou pleť bez pupínků.

Balení obsahuje tři produkty pro každodenní péči o obličej a k tomu: exfoliační, hloubkově čisticí pleťovou masku a Spot Stick pro účinnou první pomoc, pokud se náhle objeví nějaké pupínky.

Velká sada intenzivní péče pro problematickou pleť
5 čisticích produktů pro mastnou pleť s pupínky a černými tečkami
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.449,00 Kč
Výprodejová cena 1.449,00 Kč Běžná cena 1.749,00 Kč
Velká sada intenzivní péče pro problematickou pleť - 5 čisticích produktů pro mastnou pleť s pupínky a černými tečkami