Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Máte problémy s pokožkou hlavy?

Pokud máte na hlavě vlasy, pravděpodobně o pokožce hlavy příliš nepřemýšlíte. Tedy pokud vás najednou nezačne svědit pokožka hlavy nebo si nevšimnete něčeho jiného, co tam obvykle není. Pokud vlasy nemáte, vypadá vaše pokožka hlavy úplně jinak. To samozřejmě znamená, že pokud se něco změní, rychle si toho všimnete, ale také to znamená, že je těžké skrýt problémy s pokožkou hlavy.

Problémy související s pokožkou hlavy se obvykle týkají pocitu suché pokožky, svědění, pocitu mastnoty nebo vzniku ekzémů či pupínků.

Každý může mít občasné problémy s pokožkou hlavy, u jiných jsou bohužel problémy trvalejší. Ať už je však příčina jakákoli, většinu problémů s pokožkou hlavy lze léčit - nebo alespoň zmírnit příznaky, které vás trápí.

Problémy s pokožkou hlavy nejsou závislé na věku ani pohlaví. Problémy s pokožkou hlavy mohou mít muži i ženy. A mohou postihnout všechny věkové skupiny, od novorozenců přes děti, dospívající, dospělé až po seniory.

Přejít přímo na: 

Plísně na pokožce hlavy

Vředy na pokožce hlavy

Lupénka vlasové pokožky

Svědění pokožky hlavy

Pupínky na vlasové pokožce

Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy
Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 999,00 Kč
Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy - Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení

Suchá pokožka hlavy

Na pokožce hlavy máme spoustu mazových žláz, stejně jako na zbytku těla (kromě dlaní a chodidel). Mazové žlázy produkují maz, který se tvoří z tuku a odumřelých kožních buněk. Kožní maz promazává a chrání naši pokožku, aby byla voděodolná, nevysušovala se a nebyla příliš křehká.

Příznaky a příčiny

Když si myjeme vlasy, odmašťujeme pokožku hlavy. Příliš časté mytí vlasů nebo používání příliš drsného šamponu může mít za následek suchou pokožku hlavy. Suchá pokožka hlavy může mít i jiné příčiny. Suchou pokožku mohou způsobovat nemoci, jako je nízká nebo vysoká hladina metabolismu, cukrovka, onemocnění jater nebo ledvin, astma, ekzémy, alergie a některé léky. Suchou pokožku může způsobit také nedostatečný přísun vody, špatná strava nebo nedostatek vitaminů. Starší lidé již neprodukují tolik kožního mazu, takže jsou k suché pokožce obzvláště náchylní.

Suchá kůže a suchá pokožka hlavy jsou obecně častější v zimě než v létě. Důvodem je chlad, vítr a nízká vlhkost vzduchu, které pokožku vysušují. V zimě proto potřebujeme zvýšenou péči o pokožku a vlasovou pokožku.

Když máte suchou pokožku hlavy, často vás svědí a mohou se objevit i suché bělavé lupy. Suchá pokožka hlavy a lupy však nejsou totéž. Lupy jsou způsobeny plísňovou infekcí a vytvářejí se mastné nažloutlé lupy, zatímco suchá pokožka hlavy je způsobena suchostí kůže.

Prevence a léčba

Většina lidí si uvědomí, že mají suchou pokožku hlavy, protože je začne svědit. Pokud se vám to stane, měli byste samozřejmě nejprve zkontrolovat, zda se nejedná o vši. Pokud ano, je třeba vši vyčesat a ošetřit šamponem proti vším. Pokud vši nejsou, zkuste přejít na jemnější šampon pro suchou pokožku hlavy a na několik dní vynechat mytí vlasů, abyste si nemyli vlasy každý den.

Když se pokožka cítí suchá, můžeme použít dobrý hydratační krém. Na pokožce hlavy je to však ještě obtížnější, pokud máte na hlavě vlasy. Místo toho musíme pokožku hlavy vyživovat šamponem a kondicionérem pro suchou a citlivou pokožku hlavy, které používáme. Je důležité, abyste používali jemný a vyživující šampon, který dále nepřispívá k vysušování. Náš šampon umyje vlasy od stylingových přípravků a dalších nečistot. Obsahuje Tea Tree olej, který působí proti bakteriím a dalším mikroorganismům, které přispívají k problémům a podráždění pokožky hlavy. Při závažných problémech s pokožkou hlavy doporučujeme naši ošetřující masku Scalp Cure, která účinně odstraňuje bakterie a má zklidňující a uklidňující účinek.

Je důležité, abyste se svou suchou pokožkou hlavy něco udělali. Nejenže je to nepříjemné, ale také hrozí, že si na pokožce hlavy vytvoříte vřídky, pokud se budete hodně škrábat a drbat, což může umožnit vniknutí bakterií.

ČTĚTE TAKÉ: Jak léčit a zbavit se suché pokožky hlavy

Video: Jak se zbavit suché pokožky hlavy - 3 snadné a účinné kroky

Jak používat přípravky na vlasy pro suchou pokožku hlavy

Postup:

  1. Na suchou pokožku hlavy naneste sérum na pokožku hlavy, jak je znázorněno ve videu. Jemně jej vmasírujte do pokožky hlavy. Pro dosažení nejlepších výsledků nechte masku působit přes noc.
  2. Umyjte si vlasy šamponem Hair Clean.
  3. Naneste kondicionér Hair Care na mokré vlasy. Nechte působit alespoň 2 minuty a poté důkladně opláchněte.

Kúra na pokožku hlavy od Australian Bodycare pomáhá proti suché pokožce hlavy, protože pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky hlavy a zároveň působí proti lupům a svědění pokožky hlavy.

Výrobky od Australian Bodycare lze zakoupit také v lékárně a přímo v našem internetovém obchodě.

Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy
Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 999,00 Kč
Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy - Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení

Plísně na pokožce hlavy

Plíseň na hlavě je nepříjemný stav, který je doprovázen nepříjemnými pocity a často silným svěděním. Plísní vlasové pokožky může onemocnět kdokoli, ale houbovou infekcí jsou postiženy zejména děti.

Infekci způsobuje kožní houba dermatofyt a v naprosté většině případů se infekce přenáší od domácích zvířat, jako jsou morčata, kočky, psi, králíci nebo jiná malá zvířata. Kůže na hlavě je často podrážděná, se svědivými pupínky, které se v některých případech mohou vyvinout v zánět a v nejhorších případech v absces naplněný tekutinou.

Houba vlasové pokožky sama nezmizí, proto je důležité ji léčit. Neléčená plísňová infekce vlasové pokožky může nakonec vést k nejednotné plešatosti a trvalému vypadávání vlasů. Zároveň je také důležité ji léčit, protože můžete nakazit ostatní. V tomto průvodci se dočtete více o léčbě a prevenci plísně vlasové pokožky.


Vředy na pokožce hlavy

Vředy na hlavě se čas od času objeví u každého. V mnoha případech je poranění vlasové pokožky způsobeno svěděním vlasové pokožky. Čím více nás svědí, tím více se škrábeme a svědění je ještě zhorší - například když vás štípne komár, když trpíte lupénkou nebo když máte na pokožce hlavy plísňovou infekci. Pocit svědění může znamenat, že si nakonec kůži poškrábete - a to způsobuje vředy.

Ránu na pokožce hlavy si můžete způsobit také v případě, že jste použili drsné stylingové přípravky nebo barvu na vlasy. Zvláště drsné je na pokožku odbarvování, a pokud se odbarvovač dostal do kontaktu s pokožkou na hlavě, může u některých lidí způsobit kauterizační poranění, a tím i ránu.

Bez ohledu na to, jak jste k poranění pokožky hlavy přišli, je třeba o něm vědět. Pokud se rána nehojí, může být v nejhorším případě příznakem rakoviny - proto je také dobré poradit se s lékařem. Přečtěte si více o vředech na hlavě a o tom, jak je léčit.


Svědění vlasové pokožky

Svědivá pokožka hlavy je pokožka hlavy, která je podrážděná. Pokud máte problémy s pokožkou hlavy, svědění je často prvním příznakem, že něco není v pořádku. Svědění je příznakem něčeho jiného - proto je důležité najít příčinu a neléčit pouze příznaky.

Příznaky a příčiny

Svědění pokožky hlavy může mít mnoho různých příčin. Vši mohou způsobovat silné svědění pokožky hlavy. Kromě toho může být svědění způsobeno čímkoli od neškodné alergické reakce až po závažnější onemocnění.

Svědění, pálení a podráždění pokožky hlavy může být například způsobeno plísní. Svědění mohou způsobovat také lupy. Pokud máte suchou nebo mastnou pokožku hlavy, pokožka hlavy vás obvykle začne svědit. Svědění vlasové pokožky způsobují také různé typy ekzémů a lupénky.

Důvodů svědění pokožky hlavy tedy může být mnoho. Kromě svědění můžete pociťovat také podráždění a bolest. Pokud se škrábete a škrábete tak moc, že si porušíte kůži, může to bolet. Riskujete však také, že se rána zanítí bakteriemi. Proto je důležité se svěděním něco dělat, jakmile si ho všimnete.

Prevence a léčba

Video: 3 kroky proti svědění pokožky hlavy.

Viz zde: Jak léčit svědivou pokožku hlavy

Když vás svědí pokožka hlavy, nejprve zkontrolujte, zda nemáte vši (pokud nejste plešatí, v tom případě se vší bát nemusíte). Pokud jsou vši přítomny, může to vysvětlovat, proč vás svědí. A pokud jsou příčinou svědění vši, svědění rychle zmizí, jakmile vši zmizí. Pokud vši nemáte, zvažte, zda na pokožku hlavy nepoužíváte příliš drsný šampon. A pokud ne, měli byste si nechat svědění zkontrolovat lékařem.

Příčin svědění vlasové pokožky může být mnoho, takže může být obtížné najít příčinu sám.

Pokud se svědění týká pokožky hlavy, je zřejmé, že se musíte podívat na svůj šampon. Pokud však změna šamponu nepomáhá a svědění je způsobeno například ekzémem, lupénkou nebo alergií, je důležité navštívit lékaře, aby vás svědění zbavil.

Řešením může být tabletová léčba antihistaminiky nebo mast či krém proti svědění.

Svědění způsobené plísněmi na pokožce hlavy může často vyřešit šampon s antimykotickými složkami. Lupy jsou také způsobeny plísní, takže šampon proti lupům nebo šampon proti plísním na pokožce hlavy vás často zbaví lupů. Pokud jste lupy postiženi silně, může být nutná léčba tabletami nebo krémem/mastí.

Mnoho lidí však raději bojuje proti lupům přírodními alternativami. Naše sérum na pokožku hlavy je účinný přípravek na suchou pokožku hlavy s přírodním antiseptickým olejem Tea Tree.

Ošetření pokožky hlavy zabraňuje svědění a má uklidňující a zklidňující účinek.

ČTĚTE TAKÉ: Jak se zbavit svědění pokožky hlavy

Ekzém vlasové pokožky

Ekzém je velmi časté kožní onemocnění, kterým trpí mnoho lidí. Ekzém můžete mít po celém těle, včetně pokožky hlavy. Když máte ekzém, vaše kůže je zarudlá, podrážděná a svědí a může také otékat. Později může být kůže suchá a šupinatá. Někteří lidé mohou mít ekzém pouze jednou za život, zatímco jiní trpí ekzémem celý život.

Existuje několik různých typů ekzému, které mohou postihnout pokožku hlavy. Obecně platí, že ekzém pokožky hlavy se obvykle zhoršuje v zimě, kdy je nízká vlhkost a je chladno a větrno.

Ekzém na pokožce hlavy je třeba ošetřit hydratačním krémem. Na pokožce hlavy proto můžete přejít na šampon, který pokožku hlavy tolik nevysušuje. Náš šampon Hair Clean účinně myje vlasy dočista, působí proti svědění a obsahuje antibakteriální Tea Tree Oil, který účinně bojuje proti bakteriím.

Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy
Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 999,00 Kč
Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy - Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení

Ekzém a lupy

Lupinový ekzém, známý také jako seboroický ekzém, může způsobovat šupinatění a svědění pokožky hlavy. Seborea se často vyskytuje u kojenců  a u mladších mužů a dospělých obecně. Lupy jsou způsobeny kvasinkovou houbou, která žije v mastné kůži a nazývá se Pityrosporum Ovale.

Na ekzém vlasové pokožky můžete použít antimykotický vlasový šampon a/nebo olej.

ČTĚTE VÍCE: Jak se zbavit ekzému s lupy

Sluneční ekzémy

Při slunečním ekzému kůže svědí a objeví se načervenalá vyrážka s malými hrbolky nebo puchýřky. Je způsobena reakcí na sluneční paprsky, a to buď proto, že špatně snášíte slunce, nebo proto, že jste byli na slunci příliš dlouho. Lidé bez vlasů na hlavě jsou samozřejmě obzvláště náchylní ke spálení pokožky hlavy, ale spálit se na pokožce hlavy může každý. Léčbou je hydratace - a samozřejmě vyhýbání se po určitou dobu slunci.


Mastná pokožka hlavy

Mastná pokožka hlavy je problém, kterým trpí mnoho lidí. Pokud máte problémy s mastnou pokožkou hlavy, vaše vlasy se rychle mastí a slepují, a abyste se tomu vyhnuli, pravděpodobně si je myjete každý den.

Příznaky a příčiny

Časté mytí vlasů ve skutečnosti situaci zhoršuje, protože při mytí vlasů odmašťujeme pokožku hlavy a odstraňujeme přirozenou olejovou vrstvu. Pro tělo je to signál, aby mazové žlázy začaly produkovat více mazu a chránily tak pokožku hlavy před přílišným vysušením. Když pokožka hlavy produkuje více mazu, pokožka hlavy a vlasy se více mastí. Pokud máte problémy s mastnými vlasy, přečtěte si zde: Jak se zbavit mastných vlasů.

Mastnou pokožku hlavy může mít každý, ale často existuje souvislost mezi mastnou pokožkou hlavy a mastnou a skvrnitou pletí způsobenou zvýšenou produkcí kožního mazu a ucpanými mazovými žlázami.

Prevence a léčba

Nejlepší věc, kterou můžete udělat pro mastnou pokožku hlavy, je vynechat mytí vlasů každý druhý den. Zpočátku to může být nepříjemné, protože se vám vlasy budou mastit, ale postupně se to zlepší. Ve dnech, kdy si vlasy nemyjete, můžete používat suchý šampon, protože absorbuje olej z pokožky hlavy.

Můžete mít mastnou pokožku hlavy a suché vlasy. Šampon by však měl být šetrný k pokožce hlavy a pak je třeba ošetřit konečky kondicionérem a vlasovou kúrou. Nezapomeňte, že kondicionér by se měl používat pouze na konečky vlasů a ne na pokožku hlavy - jinak hrozí, že si pokožku hlavy zbytečně umažete.

Existuje mnoho jemných šamponů na mastnou pokožku hlavy a vlasy, včetně těch s přírodními složkami. Například náš šampon Hair Clean je skvělý na odstranění mastnoty a stylingových přípravků z pokožky hlavy a vlasů.

Pokud je vaše mastná pokožka hlavy způsobena problémy s akné a skvrnami, může vám pomoci lékař. Při problémech s pokožkou hlavy může pomoci také léčba tabletami. Na pokožku hlavy lze použít také mast nebo krém na skvrny.

Video: 3 kroky v boji proti mastným vlasům.

Viz zde: Jak se zbavit mastných vlasů

Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy
Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 999,00 Kč
Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy - Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení

Lupénka kůže hlavy

Lupénka je zánětlivé onemocnění, které je zánětlivým stavem kůže. Příznaky lupénky jsou červené, ztluštělé skvrny na kůži, které jsou obvykle jasně ohraničené. Skvrny budou často pokryty bělavými, lesklými šupinami. Postižená místa mohou svědit.

Lupénka kůže hlavy je velmi častým typem lupénky, který postihuje přibližně každého druhého člověka s lupénkou. Obvykle se vyskytuje v oblasti vlasů za ušima, na zátylku nebo na čele, kde se projevuje jako slabé červené skvrny nebo svědivé, ztluštělé oblasti se šupinami.

Lupénku nelze vyléčit, ale její příznaky lze léčit. K tomu mohou sloužit krémy, masti, šampony, pěny a obklady. Kromě toho může být řešením fototerapie, klimatická léčba koupelemi nebo systémová léčba tabletami či injekcemi. Naše vlasová řada hydratuje pokožku hlavy a působí proti svědění.


Pupínky na pokožce hlavy

Pupínky se nám lidem mohou objevit kdekoli na těle - dokonce i na pokožce hlavy. Ať už se vyskytují kdekoli, pro mnoho lidí představují hyzdící problém. A i když jsou na pokožce hlavy méně viditelné - pokud samozřejmě máte vlasy -, stále mohou být bolestivé, zanícené a nepříjemné. Zejména v období puberty se pupínky objevují na tvářích, čele, zádech a pokožce hlavy. Těmito zanícenými škůdci však mohou trpět i dospělí.

Vyvarujte se co největšího mačkání pupínků, protože se v nich mohou rychle uchytit nečistoty a bakterie, které mohou způsobit zjizvení a bolestivé infekce. Správnou léčbou a prevencí je dobré čištění, o kterém se více dočtete zde v průvodci pupínky na pokožce hlavy.

Pupínky na pokožce hlavy, stejně jako pupínky kdekoli jinde na těle, jsou způsobeny ucpanými mazovými žlázami. A když produkujete hodně hormonů, produkujete také hodně kožního mazu, který ucpává póry a způsobuje drobné záněty kůže.


Lupy na pokožce hlavy

Malé bílé šupinky kůže na ramenou jsou známkou toho, že máte lupy na pokožce hlavy. Lupy jsou totiž odumřelé kožní buňky, které se odlupují a vylučují z vlasů a na oblečení. Množství lupů se může značně lišit. Lidé, kteří mají hodně lupů, jsou také často ti, kteří mají bílá šupinatá ramena.

Lupy, které nejsou nemocí ani nakažlivou nemocí, mohou trpět muži, ženy i mladí lidé. To však neznamená, že jsou méně nepříjemné. S vlasovým balíčkem Australian Bodycare můžete získat potřebnou péči pro svou šupinatou pokožku hlavy.

Lupy jsou často označovány jako bílé šupinky, ale ve skutečnosti mohou být lupy také mastnějším stavem vlasové pokožky, doprovázeným žlutohnědým mastným povrchem, který můžete seškrábat nehtem. Ať už se jedná o jakýkoli typ lupů, často způsobí, že pokožka hlavy je suchá a svědí.

Proto je také důležité, že pokud vás svědí pokožka hlavy, zjistit, zda se jedná o lupy a zda nemáte vši. Co lupy způsobuje a co s nimi můžete dělat, se dozvíte v tomto průvodci: Lupy na hlavě.


Bolest hlavy

Většina lidí má zkušenosti s bolestí hlavy. Možná máte pupínek, nebo jste prodělali plísňovou infekci, nebo jste si příliš drsně obarvili vlasy. Ve všech případech to může způsobit bolest pokožky hlavy.

Mnoho žen pravděpodobně zná problém bolavé pokožky hlavy po dni s vlasy v pevném culíku. Když se vlasy uvolní, způsobí to bolestivý a bolestivý pocit, který je cítit ve vlasové pokožce i ve vlasech. Ve skutečnosti jsou to vlasové folikuly, které bolí. Protože každý vlasový folikul je vybaven nervovým zakončením, jsou celé vlasy součástí jednoho nervového systému. Těsný sestřih proto nervová zakončení napíná, a když se vlasy uvolní, nervová zakončení se opět "provzdušní" - a to může způsobit bolestivý pocit.

Ať už je příčina bolesti vlasové pokožky jakákoli, často je spojena s bolestí hlavy. Je to proto, že je tak či onak postižena kůže.


Bolavá pokožka hlavy

Pokud máte citlivou pokožku hlavy, často ji budete mít suchou a citlivou. Stejně jako pokožka na obličeji může svědit, být suchá, napjatá a podrážděná, může být podrážděná i pokožka hlavy. Každý den je vystavena různým faktorům, jako je znečištění a stres, které ji mohou učinit obzvláště citlivou.

To může způsobit pocit svědění, suchosti a citlivosti. Zde se také mohou objevit lupy, protože mikroorganismy ve vlasové pokožce se množí a rozvíjejí mnohem rychleji, což vede buď k mastným, nebo suchým lupům.

Monotónní strava a používání drsných šamponů a stylingových přípravků mohou přispívat k bolestivosti pokožky hlavy. Proto je důležité jíst zdravou a pestrou stravu a mimo jiné se vyhýbat stresu. O pokožku hlavy můžete pečovat například pomocí vlasového zábalu Australian Bodycare, který účinně zklidňuje a chladí podrážděnou pokožku hlavy. Více informací o tom, jak překonat bolavou pokožku hlavy, si přečtěte zde.


Jizvy na pokožce hlavy

Jizvy na pokožce hlavy jsou velmi častým problémem. Co přesně ale jizvy na pokožce hlavy jsou? Jizvy na pokožce hlavy jsou nahromaděním kožního tuku a odumřelých kožních buněk, které se za normálních okolností z pokožky hlavy odstraňují. Může postihnout kohokoli, ale nejčastěji se vyskytuje u dětí.

Jedná se o formu lupového ekzému, která způsobuje, že se postiženému tvoří mastné lupy, které mohou mít nažloutlou, nahnědlou nebo načervenalou barvu. Pro děti s těmito příznaky se často používá termín jizvy, zatímco u dospělých se tento stav označuje jako ekzém. Tento stav je obvykle způsoben kvasinkovou houbou Pityrosporum Ovale, která přirozeně žije na pokožce hlavy, ale za příznivých podmínek se vyvine v lupy.

Jizvy vyžadují ošetření a je důležité dodržovat správnou hygienu pokožky hlavy. Můžete tak učinit například pomocí vlasového zábalu od společnosti Australian Bodycare, který má antibakteriální účinky a zároveň zklidňuje nepříjemné pocity způsobené jizvami na pokožce hlavy.


Ateromy vlasové pokožky

Pokud si na pokožce hlavy všimnete uzlin, měli byste je nechat vyšetřit lékařem. Může se jednat o aterom, což je jiný název pro mazový uzlík, mazovou cystu nebo cystu vlasového folikulu.

Aterom je cysta (dutina vyplněná tekutinou), která vznikla v důsledku zablokování mazové žlázy, která se naplnila nahromaděnými vyloučenými kožními buňkami a kožním mazem. Aterom může mít velikost od několika milimetrů do 5-10 mm nebo i větší.

Ateromy jsou neškodné, ale pokud se nacházejí v místě, které je obtěžuje nebo je kosmeticky nevzhledné, lze je chirurgicky odstranit. Pokud se aterom infikuje, příznaky budou podobné jako u abscesu. Kůže bude teplá, oteklá, zarudlá a citlivá. Infikovaný aterom by měl být odstraněn. Pokud dáváte přednost alternativní léčbě, tvrdí se, že proti ateromům a abscesům je účinný mimo jiné tea tree olej.


FAQ o vlasech a vlasové pokožce


Jaký je rozdíl mezi lupy a suchou pokožkou hlavy?

Když máte suchou pokožku hlavy, může se stát, že vás bude svědit a budou se na ní tvořit suché bělavé lupy. Suchá pokožka hlavy a lupy však nejsou totéž. Lupy jsou způsobeny plísňovou infekcí a obvykle vytvářejí mastné nažloutlé lupy, zatímco suchá pokožka hlavy je způsobena suchostí kůže.


Co dělat se suchou pokožkou hlavy?

Pokud máte suchou pokožku hlavy, zkuste nejprve přejít na jemnější šampon a vynechat některé druhy mytí vlasů. Můžete také použít olej na suchou pokožku hlavy. Pokud to nezabere, měli byste si nechat zkontrolovat pokožku hlavy lékařem, protože mohou existovat různé další příčiny suché pokožky hlavy.

Ošetření vlasů se suchou pokožku hlavy


Co způsobuje suchou pokožku hlavy?

Suchá pokožka hlavy je způsobena tím, že mazové žlázy neprodukují dostatek mazu, a proto je pokožka suchá. Suchou pokožku hlavy mohou způsobovat také různá onemocnění. A konečně, zima je náročná na pokožku a pokožku hlavy, která má tendenci se v chladném a větrném počasí vysušovat.


Proč mě bolí pokožka hlavy?

Pokožka hlavy vás může bolet, protože vás svědí, protože máte citlivou a podrážděnou pokožku, protože máte ekzém nebo z jakéhokoli jiného důvodu. Příčin může být mnoho a může být způsobena i nějakou nemocí, proto byste měli vždy zajít k lékaři na vyšetření, pokud vás pokožka hlavy bolí delší dobu a z nevysvětlitelných důvodů.


Proč mě svědí pokožka hlavy?

Svědění pokožky hlavy může mít mnoho příčin. Může to být způsobeno suchou pokožkou hlavy, mastnou pokožkou hlavy, plísní, lupénkou, ekzémem nebo něčím úplně jiným. A samozřejmě ji mohou způsobovat také vši. Náš šampon Hair Clean účinně působí proti bakteriím na pokožce hlavy, které způsobují lupy, svědění a podráždění.


Proč mi zapáchá pokožka hlavy?

Zápach pokožky hlavy může mít několik různých příčin. Může to být způsobeno mimo jiné plísní, mastnou pokožkou hlavy nebo ekzémem. Stručně řečeno: Pokožka hlavy není zcela v rovnováze. A samozřejmě to může být také proto, že si nemyjete vlasy dostatečně často.

Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy
Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 999,00 Kč
Sada přípravků na vlasy a pokožku hlavy - Vše, co potřebujete na suchou pokožku hlavy nebo proti lupům, v jednom balení