Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Mazová vlákna - Co byste měli o nich vědět

Malé bílé pupínky jsou velmi často mazové nebo keratinové zátky, které máme my lidé téměř po celém těle.

Jak se jich tedy zbavit? Jak se léčí a je vůbec potřeba je léčit? Těmto a podobným otázkám se budeme podrobně věnovat v tomto průvodci kožními zátkami, kde se dočtete vše, co stojí za to o těchto dráždivých malých výrůstcích vědět.

U malých dětí se někdy objevují červené pupínky - nejedná se o mazová vlákna a neměly by se léčit stejně.


Proč se lidem tvoří mazová vlákna?

Vznikají zcela automaticky, protože si je tělo vytváří samo jako součást ochrany pokožky a vlasů. Musíte být proto velmi opatrní a nezaměňovat mazová vlákna s černými tečkami, pupínky nebo akné.

Lidé však často chtějí z kosmetických důvodů snížit počet mazových vláken, které mají.

Zejména mladí lidé se cítí nepříjemně, pokud mají mazová vlákna na očních víčkách, nohách, prsou nebo genitáliích.

A mladí lidé mohou tímto problémem trpět více, protože během puberty se výrazně zvyšuje produkce hormonů. Protože jsou kožní žlázy důsledkem produkce hormonů, budou se u mladých lidí v období puberty vyskytovat častěji a jsou mnohem rozšířenější.

Mazová vlákna se často objevují v oblastech kůže, kde rostou chloupky. Objevují se přirozeně, samy od sebe, a nejsou tedy způsobeny určitým životním stylem, pokud je najdete na různých místech svého těla.

3 produkty na přerostlé mazové žlázy
Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
3 produkty na přerostlé mazové žlázy - Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla

Jak se zbavit mazových vláken?

Možná už nějakou dobu přemýšlíte, jak se zbavit mazových vláken. Odpověď je ve skutečnosti velmi jednoduchá. Obecně existují dvě různé věci, které musíte udělat, abyste se jich zbavili.

Upozornění: Vždy mějte na paměti, že se nesmíte pokoušet odstranit mazová vlákna na pokožce hlavy nebo genitáliích, protože jsou důležité pro zdraví vaší pokožky v těchto oblastech.

Krok 1 - Odstraňte staré kožní buňky:

 • Jednou nebo dvakrát týdně si dopřejte peeling, abyste odstranili odumřelé kožní buňky na částech těla, kde chcete odstranit kožní maz.

 •  Exfoliaci pokožky lze provádět několika různými způsoby, jedním z nich je suché kartáčování peelingem, který mechanicky odlupuje, nebo použití chemického peelingu.

 • Jemný peeling můžete provádět žínkou, s mýdlem nebo bez něj. Důležité je pokaždé použít čistou žínku, abyste si do pokožky nevtírali mnoho bakterií, které by mohly způsobit nečistoty.

Pokud se rozhodnete pro tuto metodu, doporučujeme použít náš tělový peeling k exfoliaci těla. Je antibakteriální a odstraňuje nepotřebnou kožní mastnotu.

Vyberte si hloubkově peelingující tělový peeling

 • Pokud se rozhodnete použít peeling, měli byste nejprve pokožku navlhčit teplou sprchou. Poté ji krouživými pohyby důkladně masírujte peelingem nebo exfoliačním přípravkem. Začněte na chodidlech a postupujte až k ramenům. Poté tělo opláchněte teplou vodou a omyjte tělovým mlékem.

 • Chemický peeling je velmi mírná forma peelingu. Tato metoda odstraňuje odumřelé kožní buňky pomocí kyseliny. Jedná se o velmi účinnou metodu, která je však šetrná a lze ji používat maximálně jednou až dvakrát denně, na rozdíl od jiných mechanických metod, které jsou pro pokožku příliš náročné na každodenní používání.

Alternativní metoda

 • Zcela jiným způsobem odstranění odumřelých kožních buněk je suché kartáčování, což je starobylý kosmetický rituál, který stimuluje krevní oběh. Jak už název napovídá, suché kartáčování se na rozdíl od ostatních popsaných metod provádí na suchou pokožku. Suché kartáčování je součástí rutinní péče před koupelí.
 • Kartáčujte dlouhými rovnými tahy směrem k srdci - začněte na chodidlech a postupujte směrem dovnitř od nejvzdálenějších částí těla. Kartáčujte celé tělo s výjimkou jemné pokožky na obličeji, prsou a krku.

Na závěr

 • Bez ohledu na použitou metodu je důležité ošetření zakončit kvalitním hydratačním krémem s vysokým obsahem hydratačních složek, jako je například toto tělové mléko.

Vždy si dávejte pozor na známky nadměrné exfoliace pleti: zarudnutí, červené skvrny, podráždění a suchost.

3 produkty na přerostlé mazové žlázy
Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
3 produkty na přerostlé mazové žlázy - Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla

Krok 2 - Naneste krém

Po dokončení peelingu je další fází léčby mazových vláken aplikace krému, který udržuje pokožku hydratovanou.

 • Pokožka musí být vždy hydratovaná - pokud možno hydratačním krémem s antibakteriálními účinky, například tělovým mlékem Australian Bodycare.
 • Po peelingu byste měli na pleť vždy nanést hydratační krém.
 • Vlhkost se váže na vlhkost, takže můžete použít tělové mléko, jako je Australian Bodycare Body Lotion, když je vaše pokožka po koupeli ještě mírně vlhká - nebo take po sauně.

Zahájení léčby kožních zátek je poměrně jednoduché a můžete si ji provést sami relativně levně. Pokud kožní zátky vyžadují intenzivnější léčbu nebo pokud jsou kožní zátky zablokované, může být nutné navštívit lékaře. Zvětšené mazové zátky lze odstranit chirurgicky.

O tento zákrok byste se neměli pokoušet sami, protože musí být proveden správně, aby nedošlo k podráždění kůže nebo zhoršení problému.

3 produkty na přerostlé mazové žlázy
Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
3 produkty na přerostlé mazové žlázy - Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla

Co jsou to mazová vlákna?

Mazová vlákna jsou malé bílé pupínky, které se mohou objevit kdekoli na těle. Nejvíce viditelné jsou na těch částech těla, kde je nejvíce chloupků. Na dlaních nebo pod chodidly však mazová vlákna nemáme.

Malé tečky nebo pupínky lze snadno zaměnit za malé pupínky nebo vlasové folikuly. Mazová vlákna jsou ve skutečnosti malé mazové žlázky, které vylučují olej, jenž je tak hustý, že se z něj stává maz.

Mazová vlákna se vyskytují ve vlasech nebo na povrchu kůže, protože kožní buňky jsou v těchto místech stlačeny do malých kapes. Pupínky jsou zcela neškodné a kožní maz je ve skutečnosti nezbytný pro řadu tělesných funkcí.

Sebum hraje důležitou roli při udržování čistoty pokožky a zadržování vody a tekutin. Protože kožní maz odpuzuje vodu, pomáhá například odvádět slzy z očních koutků. Sebum také pomáhá chránit pokožku a vlasy před vysoušením nebo praskáním.

V neposlední řadě má kožní maz pozitivní vliv na prevenci růstu některých mikroorganismů, včetně bakterií. To je jeden z důvodů, proč kožní maz hraje aktivní roli při udržování zdravé pokožky.


Mazová vlákna na těle

Mazová vlákna se přirozeně vyskytují na všech částech těla s výjimkou dlaní a chodidel, kde není ochlupení. Totéž platí pro genitálie - i zde jsou mazová vlákna zcela přirozené a nezbytné pro udržení zdravé, hladké a pružné pokožky.

Neměli byste se proto obávat mazových vláken na těchto místech, protože je má každý a jsou přirozenou součástí našich tělesných funkcí. Pokud jsou vám mazová vlákna na těle nepříjemné, můžete se je pokusit zmenšit nebo odstranit. Nikdy byste se je neměli pokoušet odstranit z pokožky hlavy nebo genitálií, kde kožní maz hraje důležitou roli při udržování zdravé pokožky.

Mazová vlákna se na těle vyskytují ze zcela přirozených důvodů, protože maz produkovaný ve žlázách pomáhá chránit pokožku před bakteriemi a jinými mikroorganismy.

Základním pravidlem je, že mazová vlákna na těle je třeba jednoduše ignorovat, ale pokud máte kosmetické problémy nebo ovlivňují váš pocit, můžete zvážit exfoliaci, používání peelingu a používání velkého množství tělového mléka, abyste snížili počet viditelných mazových zátek.

3 produkty na přerostlé mazové žlázy
Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
3 produkty na přerostlé mazové žlázy - Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla

Mazová vlákna na zádech

Kromě obličeje, hrudníku a třísel jsou jednou z oblastí, kde viditelné mazová vlákna způsobují kosmetické problémy, také záda. Mazová vlákna na zádech jsou však stejně jako pupínky na zádech zcela normální, protože se jedná o jednu z oblastí, kde je nejvíce mazových žláz. Je to tedy oblast, kde můžete snadno najít zvětšené mazová vlákna. Zvětšené mazová vlákna na zádech mohou být pro postižené osoby mimořádně nepříjemné, proto může být dobré navštívit lékaře ohledně možnosti léčby.

Mazová vlákna na zádech však nejsou škodlivé ani infekční a měli byste zvážit, zda opravdu stojí za to podstoupit léčbu.

Mazová vlákna na rukách

Mazová vlákna na rukách jsou také velmi přirozené, a pokud máte pouze mazová vlákna, můžete je udržet pod kontrolou pomocí jemného peelingu. Důležité je pokožku dobře hydratovat, aby tělo neprodukovalo další maz, který by udržoval pokožku vlhkou. Pokud pokožce chybí vlhkost, zjistíte, že vaše tělo automaticky zvyšuje produkci mazu, a tím se váš problém s tukovými zátkami na rukou zhorší. Naše tělové mléko s antiseptickým olejem Tea Tree pečuje o pokožku a udržuje ji bez bakterií.

Pokud máte pocit, že máte problémy s mazovými vláknamina rukou nebo jiných částech těla, můžete zahájit mírnou exfoliační kúru, která odstraní vrstvy odumřelých kožních buněk.

Keratinové mazová vlákna na nohou

Pokud máte na nohou mazová vlákna, může se take jednat o malé červené pupínky zvané keratóza pilaris. Ta není stejná jako mazová vlákna, ale vzniká podobně, když jsou póry vlasových folikulů na nohou ucpány příliš velkým množstvím keratinu v kůži.

Pokud jsou pupínky na nohou mazová vlákna, lze je ošetřit jemným peelingem nebo chemickým peelingem, který vyčistí póry v kůži na nohou. Tímto způsobem se odstraní odumřelé kožní buňky, pokožka bude moci dýchat a vaše mazová vlákna zmizí nebo se zmenší.

Mazová vlákna tohoto typu na nohou jsou neškodné, i když je mnoho lidí, zejména žen, považuje za kosmeticky nepříjemné. Obzvláště dráždivé jsou v létě, kdy mnoho lidí rádo chodí s holýma nohama, a pak jsou samozřejmě malé pupínky na obtíž.

3 produkty na přerostlé mazové žlázy
Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
3 produkty na přerostlé mazové žlázy - Čistí, peelinguje a hydratuje pokožku těla

Mazová vlákna na obličeji

Mazová vlákna na obličeji nejsou neobvyklé, protože se jedná o jednu z oblastí, kde je nejvíce mazových žláz. Mazová vlákna se mohou vyskytovat zejména na očních víčkách, v okolí očí a v T-zóně, která má největší tendenci se mastit.

Začněme tím, že každý člověk má řadu velkých mazových vláken právě na očních víčkách. Tyto mazová vlákna neboli vylučují mastný maz, který pomáhá odvádět tekutinu ze slzných žláz od okrajů víček. Nejsou nezbytné a aktivní funkcí plní pouze tehdy, když pláčeme - slzy se produkují neustále, aby zabránily vysychání očí.

Při léčbě mazových vláken na obličeji je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Pokožka je velmi citlivá a v souvislosti s léčbou může snadno dojít k růstu bakterií. V některých případech se mohou mazová vlákna objevit také na boční straně nosu nebo na lícních kostech.

Top 4 přípravky na problematickou pleť
4 z nejlepších přípravků na problematickou pleť proti ucpaným pórům, pupínkům a černým tečkám
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.349,00 Kč
Top 4 přípravky na problematickou pleť

Mazová vlákna pod očima nebo v jejich blízkosti

Mazová vlákna pod očima nebo v jejich blízkosti jsou také typické pro lidi, kteří mají více mazových zátek, než je obvyklé.

Měly by se ošetřovat stejně jako mazová vlákna na očních víčkách - jemně a opatrně. Mějte také na paměti, že je rozdíl mezi mazovýma vláknama a černými tečkami nebo pupínky, které se mohou také objevit na stejných místech.

Pod očima se mohou objevit mazová vlákna, zejména pokud máte pod očima váčky. Tato kombinace může být kosmeticky dráždivá a může ovlivnit vaše sebevědomí, zejména v období puberty.

Mazová vlákna na tvářích

Stejně jako má mnoho lidí problémy s mazovýma vláknama pod očima, může s nimi mít problémy i na tvářích. Objevují se ze stejných důvodů jako ostatní: ucpané kožní póry, takže se kožní maz hromadí těsně pod povrchem kůže.

Pokud máte na tvářích mazová vlákna, kterých se chcete zbavit, můžete použít jemný peeling.

Mazová vlákna na čele

Mazová vlákna na čele nejsou tak rozšířeným problémem jako na jiných částech těla, kde roste více chloupků.

Často se nevyskytují žádné větší problémy způsobené mazovými vláknami na čele, protože růst chloupků je mírný. Někteří lidé mohou mít na čele přesto velká mazová vlákna, takže se zdá, že je nutné je ošetřit. Můžete to provést stejným způsobem jako ostatní: použijte vhodný peeling, který není příliš drsný, a buďte mimořádně opatrní.

Mazová vlákna na pokožce hlavy

Mazová vlákna na pokožce hlavy jsou zcela normální a přirozené a toto je jedna z oblastí, kde se často objevují. Je velmi důležité, abyste je z pokožky hlavy nezačali odstraňovat, protože je to jedno z míst, kde jsou nejvíce potřeba.

Pokožka hlavy potřebuje maz, který se vylučuje, aby vlasy zůstaly zdravé a pružné. Proto byste neměli používat peelingy ani jiné metody k ošetření nebo odstranění mazových vláken z pokožky hlavy.

Mazová vlákna na pokožce hlavy

Na pokožce hlavy se může objevit mnoho typů mazových vláken. Měli byste být při jejich léčbě nebo odstraňování obzvláště opatrní, protože tyto mazová vlákna tohoto druhu jsou pro zdraví vašich vlasů a pokožky zásadní.

Pokud vás na pokožce hlavy svědí mazová vlákna, mohou mít jiné příčiny, například seboroickou dermatitidu, vši nebo jejich kombinaci s mazovými vláknami. V takovém případě zvažte návštěvu lékaře, který vám poradí a pomůže s případnou léčbou.

Mazová vlákna na pokožce hlavy jsou obvykle neškodné a nejsou infekční, takže byste měli také zvážit, zda je vůbec musíte léčit.

Pokud zjistíte, že vaše pupínky na pokožce hlavy jsou mazová vlákna, pomáhají ony udržovat zdravé vlasové stonky, a tím i celé vaše vlasy. Chrání vlasy a pokožku také před bakteriemi, takže je důležité nesnažit se je odstranit jen proto, že tam jsou.

PŘEČTĚTE SI TOHLE: Jak se vyhnout mazovým vláknám na pokožce hlavy - Jak léčit mazová vlákna?


Často kladené otázky o mazových vláknech


Jak dlouho mohu mít mazová vlákna?

Jak dlouho mohu mít mazová vlákna? Na tuto otázku je těžké dát jednoznačnou odpověď, protože se u každého jedince liší.

Mazová vlákna se totiž mohou objevovat po celý život, protože jsou způsobeny zablokovanými mazovými žlázami. Vzhledem k tomu, že mazové žlázy jsou po celém těle, mohou mazová vlákna vznikat vždy.

Pokud nyní procházíte pubertou a přemýšlíte, jak dlouho budete mít mazová vlákna, útěchou vám může být, že se ve velkém množství objevují právě v těchto letech. Během puberty mají dívky i chlapci zvýšené množství hormonů v krvi, například mužského hormonu testosteronu. Enzymy v mazových žlázách přeměňují tento hormon na aktivnější hormon, který zvětšuje mazové žlázy a zvyšuje produkci kožního mazu. Hormonální vliv také způsobuje změny v pórech z mazových žláz, takže existuje větší riziko, že se mohou ucpat.

Proto je v období puberty větší riziko vzniku mazových vláken, černých teček a kožních problémů.


Co jsou vlasové folikuly?

Vlasové folikuly jsou drobné “kapsy” ve spodní vrstvě kůže, která se nazývá dermis. Zde se v kůži tvoří chloupky ze speciálních buněk.

Folikuly obsahují vlasový kořínek a tvar folikulů hraje roli v tom, jak budou vlasy vypadat. Folikul může mít spirálovitý tvar a vlasy z tohoto typu folikulu budou stočené.

Mazová vlákna se nacházejí po stranách vlasových folikulů v dermis a právě zde se produkuje maz. Kožní maz slouží jako přirozené, zdravé mazivo pro vlasy, jejich jednotlivé prameny a pokožku. Pokud vás trápí mastné vlasy, je to způsobeno nadprodukcí kožního mazu.

Pokud je vlasový folikul zablokován a nemůže dýchat, může to způsobit zánět vlasového folikulu. Zánět může způsobit růst chloupku dovnitř, což se také nazývá zarůstání chloupku.


Co jsou to mazové žlázy?

Jedná se o drobné žlázy, které se nacházejí po celém těle, kromě dlaní a chodidel. Nejvíce mazových žláz se nachází v oblastech těla, které jsou nejhustěji pokryté chlupy.

Mazové žlázy jsou spojeny s vlasovými folikuly, protože produkují maz, který pomáhá chránit vlasy a udržovat je zdravé a pružné. Mazové žlázy máme také v jiných částech těla, které nejsou zcela pokryty ochlupením, a tedy v místech, jako jsou oční víčka, penis, vulva a bradavky.

PŘEČTĚTE SI TOHLE: Pupínky na stydkých pyskách - Přečtěte si o příčinách a léčbě

Vždy mějte na paměti, že byste neměli odstraňovat mazové zátky z mazových žláz kolem penisu, na vulvě nebo na pokožce hlavy. Pokud jste muž a najdete na svých varlatech malé bílé pupínky, které vypadají jako mazová vlákna, jedná se ve skutečnosti o vlasové folikuly a nesmí se odstraňovat.

Důvod, proč jsou extra viditelné právě tam, je ten, že tam není stejná vrstva tuku a kůže jako na zbytku těla, takže mazová vlákna a vlasové folikuly jsou výraznější.


Zablokovaná mazová vlákna- jsou škodlivé?

Ucpaná mazová vlákna nejsou škodlivá, ale může být nepříjemná a může se nacházet na místě, kde je z kosmetických důvodů nežádoucí. Ucpaná mazová vlákna je “kapsa” ve spodní vrstvě kůže (dermis), kde se nahromadil maz a mastné sekrety, protože se uzavřel pór. Pokud je mazová žláza zablokovaná, odumřelé kožní buňky a maz nemohou vyklouznout ven a nevylučují se, takže se hromadí.

Ucpané mazová vlákna se také říká mazová cysta nebo příležitostně aterom. Obvykle se objeví jako kulatá bulka hluboko v kůži. V jejím středu může být malá černá tečka, pokud je infikovaná.

Problémy s ucpanými mazovýma vláknama vznikají nejčastěji na obličeji, pokožce hlavy, krku a v horní části zad. Ucpaná mazová vlákna nebo mazové cysty se však mohou poměrně často objevit také na mužském šourku nebo v tříslech. Pokud zablokovaná mazová radlice způsobuje nepříjemné pocity, může ji lékař odstranit. Tento zákrok se provádí jako drobný zákrok v lokální anestezii.


Co je to mazová cysta?

Mazová cysta je stejná jako výše popsaný typ zablokovaného mazového vlákna. Mazová cysta se občas nazývá aterom (ty však nemají nic společného s cévami ani aterosklerózou). Mazové cysty vznikají, když je maz, který normálně slouží jako mazivo pro vlasy na cestě z folikulu, zablokován a uzavřen. Kožní maz se pak postupně hromadí a vytváří tvrdou bulku pod povrchovou vrstvou kůže. Mazová cysta je v zásadě zcela neškodná, a proto by se neměla léčit, pokud vás netrápí z čistě kosmetického hlediska.

Problémem mazových cyst je, že se mohou infikovat, pokud se do nich zvenčí dostanou bakterie. Pokud se tak stane, může se z mazové cysty stát vřídek. Pokud se mazová cysta infikuje, určitě navštivte svého lékaře nebo dermatologa.


Co je to tukový nádor?

Tukový nádor nebo lipom a mazovou cystu lze snadno zaměnit. Platí pravidlo, že tukové nádory jsou často větší než mazové cysty. Tukový nádor bude také měkčí a umístěný hlouběji v kůži.

Tukový nádor se také nazývá lipom a jedná se o nezhoubnou bulku v kůži. Tukové nádory vznikají ve škáře, pokud tukové buňky v kůži srůstají a vytvářejí bulku. Nezhoubný tukový nádor obvykle nemá kromě kosmetického efektu žádný význam, a proto zřídkakdy vyžaduje léčbu. Není bolestivý ani jinak obtěžující, pokud například netlačí na nerv.

Tukový nádor je měkký, gumovitý a může se volně pohybovat pod kůží. O léčbě tukového nádoru nemusíte přemýšlet, pokud pro vás skutečně nepředstavuje kosmetický problém. V takovém případě vám lékař může pomoci s jeho odstraněním.

Není známo, proč tukové nádory vznikají, ale někteří jedinci k nim mají větší dispozice než jiní. Tukové nádory jsou dědičné a jako výchozímu bodu jim nelze zabránit. Tukové nádory mohou vzniknout kdekoli na těle, protože tukové buňky jsou všude. Typicky se však objevují na horní části těla.


Co je to extraktor černých teček?

Odstraňovač černých teček se používá k odstranění černých teček a pupínků z těla. Obvykle se používá k jejich odstranění z obličeje, protože právě zde trápí většinu lidí z kosmetických důvodů.

Existují dva základní typy odstraňovačů černých teček. Prvním je malý nástroj, který se jednoduše nazývá odstraňovač černých teček, ale může se nazývat také odstraňovač komedonů. Tento odstraňovač černých teček se obvykle vyrábí jako nástroj dva v jednom, přičemž na každém konci má jiný tvar pro ošetření pupínků nebo černých teček.

Vytahovač černých teček tohoto typu je vytvořen jako dlouhý, úzký, kopí připomínající nástroj s plochým koncem a zaobleným koncem. Plochý konec slouží k odstranění černých teček přímým přitlačením na černé tečky, zatímco kulatý konec slouží k vytlačení pupínků.

Výhodou použití extraktoru černých teček namísto tlačení prsty je, že pokožka je ušetřena podráždění a větší bolesti. Kromě toho se jedná o účinnější metodu, protože tímto způsobem se s černými tečkami vypořádáte rychleji a snadněji než pomocí prstů.

Další hlavní kategorií odstraňovačů černých teček je tzv. černá maska nebo čisticí maska. Černá maska je tekutý přípravek pro péči o pleť dodávaný v tubě nebo nádobce. Aplikujete ji na obličej, jak napovídá termín "maska".

Jedná se o formu peelingového ošetření, kdy masku necháte působit po dobu uvedenou na obalu a poté ji odstraníte a dobře opláchnete. Černá maska se používá k odstranění odumřelých kožních buněk a toxických látek, které zablokovaly otvor mazové žlázy. Tímto ošetřením se póry v pokožce opět otevřou, takže maz může vycházet ven a zmizí i černá tečka.

Pleťová maska pro problematickou pleť
Hloubkově čisticí pleťová maska proti černým tečkám a pupínkům
+15.000 recenzí
Běžná cena 399,00 Kč
Výprodejová cena 399,00 Kč Běžná cena
Pleťová maska pro problematickou pleť - Hloubkově čisticí pleťová maska proti černým tečkám a pupínkům