Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Co je to peeling?

Peeling je účinná kosmetická péče pro všechny typy pleti. Odstraňuje vrchní vrstvu odumřelých kožních buněk, čistí póry a stimuluje tvorbu nových kožních buněk. Díky tomu všemu bude vaše pleť vypadat pevně a zdravě a sníží se pravděpodobnost vzniku pupínků a akné.

Chemický peeling obsahuje účinné látky, které chemicky uvolňují kožní buňky. Na druhou stranu peeling nebo exfoliační přípravky se od chemického peelingu liší. Peelingové nebo exfoliační přípravky obvykle obsahují abrazivní zrnka - a chemické peelingy nikoli. Proto mnoho lidí považuje chemický peeling za šetrnější k pokožce než peeling/exfoliace.

Přejděte přímo na:

klikněte zde Exfoliace obličeje - krok za krokem

klikněte zde Peeling těla - krok za krokem


Jak peelingovat pokožku

Kůže vytváří nové buňky každý den. Staré, odumřelé kožní buňky se vylučují a tvoří vnější vrstvu na povrchu kůže. Pokud odumřelé buňky neodstraníte, může vaše pokožka vypadat drsně, šedě a bez života. Vytváří také živnou půdu, kde se mohou objevit pupínky a akné. Na druhou stranu, pokud pokožku pravidelně peelingujete, odstraňujete odumřelé kožní buňky, snižujete výskyt pupínků a akné - a vaše pokožka tak bude vypadat hladší a zdravěji zářivá. Kromě toho je exfoliace dobrá pro krevní oběh.

Pupínky a akné se nevyskytují pouze na obličeji. Můžete je najít kdekoli na těle. Čištění, péče, hydratace a peeling tedy neprospívají pouze pokožce obličeje, ale i pokožce celého těla. Doporučujeme používat tělový peeling od společnosti Australian Bodycare.

Proces odstraňování odumřelých kožních buněk a tvorby nových probíhá neustále. S přibývajícím věkem se však tento proces zpomaluje, a proto může být výhodné tomuto procesu po třicítce pomoci. Do té doby je tento proces v pořádku sám o sobě, takže mladí lidé peeling nepotřebují.


Mechanický nebo chemický peeling?

Peelingové krémy by se měly používat pouze jednou týdně, jinak mohou být pro pokožku příliš drsné. Naproti tomu exfoliační přípravky lze používat častěji, některé denně a jiné několikrát týdně. Nejdůležitější je používat výrobky, které vyhovují vaší pleti.

Používání peelingových krémů, peelingových rukavic a podobně se také nazývá mechanická exfoliace, zatímco používání přípravků obsahujících kyseliny nebo enzymy, které rozpouštějí odumřelé kožní buňky, se nazývá chemický peeling.

Obě metody jsou účinné, protože odstraňují odumřelé buňky z povrchu pokožky. Mechanická exfoliace však může být pro pokožku poněkud tvrdá, takže pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, bude možná lepší použít raději chemickou exfoliaci. Pokud máte suchou pleť, můžete použít krém na suchou pleť.

Exfoliace kyselinou salicylovou

Přípravky, které se obvykle používají k exfoliaci pleti, se nazývají BHA (Beta Hydroxy Acid) exfolianty, označované také jako exfoliace kyselinou salicylovou. BHA exfoliace neboli exfoliace s kyselinou salicylovou je známá pro svůj protizánětlivý a antibakteriální účinek, což je obzvláště prospěšné, pokud se exfoliací pleti zbavujete skvrn a akné. U pupínků a akné je velmi důležité bojovat proti bakteriím a zánětu v pokožce.

BHA peeling pro T–zónu
2% BHA Kyselina salicylová odstraňuje odumřelé kožní buňky z obličeje
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 369,00 Kč
Výprodejová cena Od 369,00 Kč Běžná cena
BHA peeling pro T–zónu - 2% BHA Kyselina salicylová odstraňuje odumřelé kožní buňky z obličeje

Peeling těla - krok za krokem

 1. Dejte si teplou koupel, která otevře póry a učiní tělo vnímavějším k peelingu.
 2. Poté jemnými krouživými pohyby naneste přípravek, kterým může být peelingové mýdlo, exfoliační čisticí přípravek nebo peelingový krém. Můžete použít kartáček nebo peelingovou rukavici, ale dělejte to opatrně, aniž byste pokožku drhli příliš silně. Doporučujeme používat tělový peeling od společnosti Australian Bodycare.
 3. Opláchněte peeling z pokožky vlažnou vodou. Ujistěte se, že jste ho odstranili celý, aby na pokožce nezůstaly žádné zbytky přípravku.
 4. Očistěte pokožku kvalitním čisticím přípravkem, například tělovým mycím přípravkem.
 5. Pokožku pečlivě osušte, ručníkem ji spíše poklepávejte než drhněte.
 6. Hydratujte pokožku výživným tělovým mlékem nebo tělovým krémem.

Sada pro tělový peeling
3 produkty, které snižují tvorbu kožního mazu a pupínků
+15.000 recenzí
Běžná cena 899,00 Kč
Výprodejová cena 899,00 Kč Běžná cena 1.099,00 Kč
Sada pro tělový peeling - 3 produkty, které snižují tvorbu kožního mazu a pupínků

Zbavte se ztvrdlé kůže na nohou pomocí peelingu

Mnoho lidí trpí ztvrdlou kůží na chodidlech a právě tam může být obtížné získat jemnou a hladkou pokožku. Na chodidla budete obvykle potřebovat více než jen obyčejný peeling.

Nohy si můžete ošetřit sami pomocí speciální exfoliační masky na nohy v podobě exfoliačních ponožek, aby byly vaše nohy připravené na léto a nemusely navštěvovat pedikéra. Vaše nohy musí zůstat v exfoliační tekutině v plastových ponožkách přesně 90 minut. Mezitím můžete relaxovat při sledování dobrého filmu nebo čtení knihy. Během následujících dnů bude ztvrdlá kůže ve vločkách opadávat a po sedmi až deseti dnech budou vaše nohy krásné a hebké jako dětská chodidla.

Zvláštní poznámka o peelingu obličeje

Když se řekne peeling, většina lidí se zaměří především na obličej. I když potřebujete péči po celém těle, má smysl věnovat obličeji zvláštní pozornost. Váš obličej je nechráněný a každý den vystavený větru a počasí, znečištění a možná také make-upu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 10 dobrých rad o akné na obličeji

Pokožka obličeje je zároveň jemnější než pokožka těla, proto je důležité, abyste vždy používali speciální přípravky pro péči o pokožku obličeje. To platí i při peelingu pleti. Zde byste měli používat přípravek, který je speciálně určen pro tenčí a jemnější pokožku obličeje. A až si pleť exfoliujete, nezapomeňte ji na závěr ošetřit kvalitním pleťovým krémem.

Exfoliace obličeje - krok za krokem

 1. Očistěte pleť obličeje obvyklým čisticím přípravkem, např. mycím přípravkem na obličej od Australian Bodycare. Pro čištění obličeje doporučujeme peelingový přípravek na obličej. Kartáček na obličej čistí póry do hloubky a odstraňuje bakterie, nečistoty a zbytky make-upu. Minimalizuje riziko vzniku kožních problémů, jako jsou pupínky a černé tečky.
 2. Navlhčete pokožku obličeje vlažnou vodou. Můžete třeba použít obličejový hadřík, který si přiložíte na obličej a necháte několik vteřin působit. Tím se otevřou póry a pokožka bude vnímavější k peelingu.
 3. Poté jemnými krouživými pohyby naneste exfoliační přípravek, kterým může být exfoliační mýdlo, exfoliační čisticí přípravek nebo exfoliační krém. Můžete použít houbičku, ale nedrhněte pokožku. Doporučujeme pleťovou masku od společnosti Australian Bodycare.
 4. Opláchněte peeling z obličeje vlažnou vodou. Je důležité jej odstranit celý, aby na pokožce nezůstaly žádné zbytky přípravku.
 5. Poté použijte na pleť pleťové tonikum. Může to být například pleťové tonikum od Australian Bodycare, které je jemné, hloubkově čistící tonikum bez alkoholu.
 6. Hydratujte pleť kvalitním výživným krémem na obličej, který vyhovuje vašemu typu pleti a jejím zvláštním potřebám.

Bonusové informace: Pleťová maska od Australian Bodycare je multifunkční přípravek, který pleť čistí i peelinguje. Jemně drcené skořápky z přírodního santalového dřeva provádějí mechanický peeling a výrobek lze zároveň použít jako hloubkově čisticí masku, která vytahuje nečistoty z pórů. Pleťová maska pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a další nečistoty, které mohou ucpávat póry a vytvářet černé tečky, pupínky a akné.

Velká sada intenzivní péče pro problematickou pleť
5 čisticích produktů pro mastnou pleť s pupínky a černými tečkami
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.449,00 Kč
Výprodejová cena 1.449,00 Kč Běžná cena 1.749,00 Kč
Velká sada intenzivní péče pro problematickou pleť - 5 čisticích produktů pro mastnou pleť s pupínky a černými tečkami