Holení třísel - vyhněte se podráždění

Odborně aktualizováno: 9/2/2023

Mnoho lidí se rozhodne holit si chloupky viditelné na okraji spodního prádla v oblasti bikin. To však může způsobit zarůstání chloupků, podráždění pokožky a červené pupínky. Dodržování tohoto průvodce vám pomůže vytvořit nejlepší podmínky pro vaši pokožku během holení bikin.

Červené pupínky připomínající hrbolky, které se často objevují při intimním holení, jsou způsobeny bakteriemi v pórech pokožky a vlasových folikulech.

Četla Anne Thestrup Meimbresse

Anne, lékárna Varde
Anne má titul MSc ve farmacii vystudované na University of Southern Denmark a několik let pracovala jako lékárnice v lékárně Varde. Zde radí jak zákazníkům, tak lékařům, jak správně používat léčivé přípravky.

 

Zastavte červené pupínky

Červené hrbolky po holení se mohou objevit kdekoli na kůži, kde se holíte nebo odstraňujete chloupky. Problémem jsou však zejména v intimní oblasti, která je choulostivá a navíc vystavená působení bakterií. Pokud se vám po holení objeví červené pupínky, je důležité udělat něco pro to, aby se stav nezhoršoval.

Sada na holení intimních partii

3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků

799,00 Kč 899,00 Kč

Jak na holení třísel - Očistěte pokožku od bakterií

Prvním krokem při intimním holení je dobře očistit pokožku od bakterií, aby se při holení nedostaly do otevřených vlasových folikulů. Proto jděte pod horkou sprchu a důkladně se umyjte například přípravkem Intim Wash od Australian Bodycare. Když jste pod horkou vodou, nejenže si mýdlem zbavíte pokožku bakterií, ale také změkčíte chloupky i pokožku, což vám usnadní holení.

Pokud jsou vaše chloupky v intimní oblasti dlouhé, je dobré je před holením zastřihnout zastřihovačem nebo běžnými nůžkami. Holení je pak snazší, protože se vyhnete uvíznutí dlouhých chloupků v žiletce.

Intimní mycí gel s Tea Tree olejem

Intimní mýdlo proti zápachu, svědění a pálení v intimní oblasti

299,00 Kč

Dobré světlo a ostrá žiletka

Při zahájení holení je důležité mít dobré světlo, abyste viděli, co děláte, a nepořezali se. Je důležité, abyste se ujistili, že se holíte ostrou břitvou. Použití tupé žiletky vám může způsobit poškrábání a podráždění pokožky.

Dobrý gel na holení

Před holením použijte gel nebo pěnu. Může to být například Intim Shave, průhledný gel na holení, který vám umožní mít plnou kontrolu nad intimním holením.

Gel je třeba nanést v tenké vrstvě na intimní oblast, kterou chcete oholit, a nechat jej asi minutu pronikat a působit na pokožku. Intimní gel usnadňuje klouzání žiletky po pokožce a zajistí vám pohodlné a důkladné oholení.

Gel na holení intimních partii proti pupínkům

Gel na holení působí proti zarůstání chloupků a podráždění

299,00 Kč

Dobrý gel na holení

Před holením použijte gel nebo pěnu. Může to být například Intim Shave, průhledný gel na holení, který vám umožní mít plnou kontrolu nad intimním holením.

Gel je třeba nanést v tenké vrstvě na intimní oblast, kterou chcete oholit, a nechat jej asi minutu pronikat a působit na pokožku. Intimní gel usnadňuje klouzání žiletky po pokožce a zajistí vám pohodlné a důkladné oholení.

Správný směr

Intimní partie si vždy holte ve stejném směru, v jakém rostou chloupky. Přestože gel na holení vytváří na pokožce ochrannou vrstvu, žiletka pohybující se proti přirozenému směru chloupků pokožku potrhá a je pro ni velmi tvrdá. Proto budete k pokožce nejšetrnější, pokud se budete holit ve směru, ve kterém rostou chloupky. Během holení budete moci kůži v dané oblasti poměrně snadno napnout tahem.

Po odstranění všech chloupků a dosažení hladkého výsledku důkladně opláchněte pokožku bez chloupků a zbytků přípravku. Pokud se vám napoprvé nepodařilo odstranit všechny chloupky, můžete přidat novou vrstvu gelu a jít na to znovu s holicím strojkem.

Chladí a zklidňuje pokožku

Na závěr holení je také třeba poskytnout pokožce potřebnou následnou péči. Proto použijte přípravek, jako je balzám Intim od společnosti Australian Bodycare, který poskytne vaší pokožce po skončení holení optimální péči. Balzám pokožku zklidňuje a chladí a zároveň poskytuje suché oholené pokožce dostatek vlhkosti.

Stejně jako přípravky Intim Wash a Intim Shave obsahuje balzám Intim Tea Tree Oil, který je známý především pro své účinné antibakteriální vlastnosti. Proto jsou výrobky vhodné zejména pro hladké a intimní holení bez červených pupínků, zarůstajících chloupků a zaníceného svědění.

Pokožka potřebuje dýchat

Po oholení citlivé intimní oblasti může být pokožka mírně podrážděná, proto je dobré vyhnout se těsným kalhotám, spodnímu prádlu a boxerkám hned po holení. Pokožka potřebuje vzduch a odpočinek, a to se nejlépe daří s volným oblečením.

Intimní produkty Australian Bodycare mají kontrolované pH pro intimní použití, jsou dermatologicky testovány a výrobky jsou šetrné k pokožce - i pro osoby s citlivou pokožkou.

Odstraňování chloupků krémem

Epilace krémem na odstranění chloupků je levný a snadný způsob, jak získat linii bikin bez chloupků. Další výhodou epilace ve srovnání s holením je, že nehrozí, že se pořežete. Nevýhodou může být, že mnoho depilačních krémů chemicky zapáchá a může mírně dráždit pokožku. Některé levnější výrobky navíc některé chloupky zanechávají, takže konečný výsledek nebude uspokojivý.

Vosk je účinný

Depilace voskem je účinný způsob, jak získat pěknou linii bikin, a nemusí být drahá, zejména pokud si ji děláte sami. Může však být dobré nechat si první voskovou proceduru provést profesionálně. Pak budete mít lepší přehled o tom, jak ji provádět sami.

Ošetření není bezbolestné a mohou se objevit červené pupínky, které však rychle zase zmizí. Je také dobré používat balzám Intim od společnosti Australian Bodycare, který pokožku po voskovém ošetření zklidňuje a chladí.

Intimní mycí gel s Tea Tree olejem

Intimní mýdlo proti zápachu, svědění a pálení v intimní oblasti

299,00 Kč

Metoda brazilské depilace

Při brazilské depilaci se odstraní všechny chloupky v dané oblasti a vy získáte dokonalou dlouhotrvající linii bikin. Nejoptimálnějšího výsledku brazilské depilace dosáhnete, pokud jej provede profesionál. U většiny kosmetiček a kosmetických klinik se brazilská depilace pohybuje ve vysoké cenové relaci.

Navíc je často bolestivější než jiné voskové procedury. Může být také nepříjemné nechat cizího člověka, aby se dotýkal nejintimnějších částí vašeho těla.

Laserová epilace

Laserové ošetření lze použít k trvalému odstranění chloupků v oblasti bikin. Ošetření je nákladné a vyžaduje, abyste absolvovali několik ošetření. Kromě toho může být bolestivá a hrozí riziko vzniku jizev.

Sada 4 produktů na intimní holení proti červeným pupínkům a zarůstajícím chloupkům

4 produkty proti červeným pupínkům a zarůstajícím chloupkům po holení

1.299,00 Kč 1.599,00 Kč