Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Co je peeling AHA?

AHA peeling je chemický peeling - kyselina, kterou aplikujete na pokožku. 

Jedná se o široce používaný peeling, který se skládá z ovocných kyselin, jako je kyselina glykolová a kyselina mléčná. Název je zkratkou z anglického Alpha Hydroxy Acid (kyselina alfa-hydroxy). Jedná se o skupinu látek, které pocházejí z ovoce a zeleniny, například z citronů, a jsou proto známé jako ovocné kyseliny. 


Jaký účinek má peeling AHA?

Pravděpodobně jste se setkali s mnoha produkty péče o pleť, které vám mohou pomoci dosáhnout zdravější pleti. 

Peeling s ovocnými kyselinami AHA se však od ostatních exfoliačních produktů na trhu odlišuje, protože práci odvádějí právě ovocné kyseliny.

AHA kyseliny spouštějí obnovu buněk v pokožce, exfoliují a stimulují kolagen v pokožce. Zároveň minimalizují riziko vzniku stařeckých skvrn, vrásek, akné a nerovnoměrné struktury pleti.

Exfoliace pomocí peelingů s ovocnými kyselinami AHA uvolňuje odumřelé kožní buňky a vyrovnává pigmentaci a tón pleti. Odstraní známky stárnutí pro mladistvější vzhled bez pórů a akné.

Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky
Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.599,00 Kč
Výprodejová cena 1.599,00 Kč Běžná cena 1.769,00 Kč
Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky - Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami

AHA kyseliny

Nejběžnější a nejznámější AHA kyseliny jsou kyselina glykolová, mandlová a citronová. Více informací o nich se dozvíte níže.

Kyselina glykolová

Kyselina glykolová se obvykle nachází v cukrové třtině a je nejznámější kyselinou AHA. Spouští obnovu kožních buněk, odlupuje staré kožní buňky a minimalizuje vrásky a linky.

Vykazuje vaše pleť viditelné známky stárnutí? Nebo trpíte pigmentací a aknózní pletí? Kyselina glykolová je vhodná zejména pro tyto případy, stejně jako pro normální až smíšenou pleť. Molekulární velikost kyseliny jí umožňuje snadno proniknout do pokožky, kde zajistí důkladný peeling. 

Kyselina mandlová

Kyselina mandlová je rozpustná v tucích, a proto je vhodná zejména pro pleť se sklonem k mastnotě. Pokud trpíte akné, kyselina mandlová je účinná i proti němu.

Kyselina citronová

Kyselina citronová má silný antioxidační účinek. Je velkým pomocníkem při péči o pokožku poškozenou sluncem a při prevenci jejího stárnutí.

Účinný peeling

Ovocné kyseliny AHA se používají především k exfoliaci pleti. Zde kožní buňky na povrchu odpadávají a vy se zbavujete odumřelých kožních buněk. Tím se uvolní prostor pro tvorbu nových kožních buněk.

S přibývajícím věkem se přirozený buněčný cyklus pokožky zpomaluje. To může vést k hromadění odumřelých kožních buněk, takže vaše pleť vypadá matně a nevýrazně. Může se také zvýšit výskyt vrásek, stařeckých skvrn a akné - pokud však použijete peeling s AHA ovocnými kyselinami, můžete se všech těchto problémů zbavit.

Obnovený lesk vaší pleti

Ovocné kyseliny exfoliují pokožku a odbourávají odumřelé kožní buňky, takže pleť je jasnější a zářivější. Kyselina glykolová mimo jiné rozkládá nahromaděné kožní buňky, zatímco kyselina citronová pleť rozjasňuje a dodává jí lesk.   

Zvýšená produkce kolagenu

O kolagenu jste už možná slyšeli. Je to bílkovina, která je nesmírně důležitá pro chrupavky a kosti. Kolagen se tvoří v kožních buňkách a zajišťuje, že kolagen v pojivové tkáni udržuje vaši pokožku pružnou a pevnou a že si vaše pokožka udržuje mladistvý a hladký vzhled.

Vlákna bohatá na bílkoviny se s přibývajícím věkem a při opalování rozpadají. Výsledkem může být měkká a povadlá pokožka.

Používáním AHA sér můžete podpořit tvorbu kolagenu tím, že zničíte stará kolagenová vlákna a uvolníte místo novým, takže vaše pleť může zůstat plnější a hladší. 


Peelingová séra AHA od Australian Bodycare

Máte už dost ucpaných pórů a mdlé pleti? V Australian Bodycare máme různá séra, která můžete používat pro zdravější pleť.

Níže se dozvíte více o našem výběru sér pro exfoliaci.

Přírodní peelingové sérum

Toto přírodní peelingové sérum s AHA ovocnými kyselinami jemně čistí a exfoliuje pleť pomocí Lime Pearl, která je hlavní přírodní složkou séra.

Díky vysokému obsahu ovocných kyselin AHA je Lime Pearl známý jako přírodní peeling, který zanechá vaši pleť hladkou a zářivou díky 100% obsahu přírodních ovocných kyselin. Je známý jako finger-lime a je to účinný peeling s ovocnými kyselinami, který zjemňuje a vyhlazuje povrch vaší pleti. 

Sérum obsahuje také přírodní Tea Tree Oil a Niacinamid. Ten zabraňuje vzniku bakterií, pupínků a černých teček a udržuje vaši pleť co nejzdravější. Druhý jmenovaný zajišťuje rovnoměrný tón pleti a uvolňuje póry, takže vaše pleť může dýchat.

Aktivní a účinné složky našeho exfoliačního séra s ovocnými kyselinami AHA se společně postarají o krásnou a hladkou pleť bez hrbolků a pupínků.

Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky
Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.599,00 Kč
Výprodejová cena 1.599,00 Kč Běžná cena 1.769,00 Kč
Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky - Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami

Zde je návod, jak to udělat

Sérum lze snadno přidat do pravidelné čisticí rutiny. Doporučujeme jej používat 2-3krát týdně.

Začněte tím, že si důkladně očistíte obličej od make-upu a dalších nečistot pomocí našeho Face Wash

Poté si vatovým tamponem otřete vyčištěný obličej - můžete použít Face Tonic od Australian Bodycare - a nechte tonikum chvíli zaschnout.

Nakonec naneste na čistou pleť několik kapek exfoliačního séra a vmasírujte je. Nechte sérum vstřebávat asi 30 minut a na závěr naneste vrstvu ochranného krému na obličej.

Četnost používání séra je velmi individuální. Někomu stačí 2-3krát týdně, jiný ho používá méně často. Vše je o pokusech a omylech a o tom, co vaší pleti nejlépe vyhovuje.

Doporučujeme používat sérum večer, aby se vaše pleť měla čas přes noc na přípravek aklimatizovat. Vyhnete se tak reakci, jako je mírné zarudnutí při prvním použití přípravku. 

Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky
Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.599,00 Kč
Výprodejová cena 1.599,00 Kč Běžná cena 1.769,00 Kč
Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky - Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami

Chemický peeling AHA

Pomocí ovocné kyseliny AHA se vaše pleť trochu zvedne a odstraní se vnější vrstva kůže. Tento peeling odstraní odumřelé kožní buňky a stimuluje tvorbu nových kožních buněk.

Čím jste starší, tím pomaleji se kožní buňky ve vašem těle obnovují. Pomocí chemického peelingu můžete zlepšit a obnovit svou pokožku na obličeji, krku, hrudníku, rukou, pažích nebo nohou.

Kromě toho chemický peeling hydratuje, zklidňuje a vypíná pokožku a minimalizuje riziko vzniku zánětů, velikosti pórů, jizev, pupínků nebo černých teček. 

Chemický peeling ovocnými kyselinami AHA může mimo jiné zlepšit:

  • Nerovnoměrná pigmentace kůže
  • Stařecké skvrny
  • Pigmentové skvrny
  • Šupinatá pleť
  • pokožka poškozená sluncem
  • Pihy
  • Akné
  • Jizvy

Po chemickém peelingu AHA může vaše pokožka trochu zčervenat. Pokud k tomu dojde, můžete použít Blemish Serum od Australian Bodycare, které v kombinaci s AHA sérem zajistí rovnoměrný tón pleti a krásný vzhled.


Při používání séra AHA nezapomeňte na opalovací krém

AHA peelingy zvyšují citlivost pokožky na slunce a náchylnost k poškození sluncem. Proto doporučujeme, abyste nezapomínali denně používat opalovací krém - zejména po AHA peelingu.

Aloe Vera gel od Australian Bodycare pečuje o vaši pokožku a vyživuje ji. Má také pozitivní a zklidňující účinky na spáleniny od slunce, suchou a dehydrovanou pokožku, stejně jako na pálení a svědění.

Přípravek obsahuje širokou škálu vitamínů, minerálů a aminokyselin a také Tea Tree olej, který je vhodný při mnoha kožních problémech, jako je svědění nebo spálení od slunce. 

Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže
chladivý gel na spálenou pokožku
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 299,00 Kč
Výprodejová cena Od 299,00 Kč Běžná cena
Aloe Vera gel na spáleniny, pálení a svědění kůže - chladivý gel na spálenou pokožku