Niacinamid - zázračný lék, který vyřeší všechny kožní problémy

Odborně aktualizováno: 10/2/2023

Matná, šedá pleť, nedostatek lesku, nečistá a mastná pleť. Problémy s pletí mohou být různé. Nemusíte mít jen jeden problém, ale hned několik najednou.

Naštěstí existuje prostředek na péči o pleť, který může pomoci vaší problematické pleti k lepšímu stavu. Zde se dozvíte více o niacinamidu, zázračném léku, který zabírá na každý kožní problem.

Četla Anne Thestrup Meimbresse

Anne, lékárna Varde
Anne má titul MSc ve farmacii vystudované na University of Southern Denmark a několik let pracovala jako lékárnice v lékárně Varde. Zde radí jak zákazníkům, tak lékařům, jak správně používat léčivé přípravky.

Co je niacinamid? 

Niacin je jiný název pro vitamin B3, který se vyskytuje ve formě kyseliny (kyselina nikotinová) a niacinamidu. Niacinamid je forma, která se obvykle používá v krémech a doplňcích stravy.

Je to důležitá živina a spolu s ostatními vitaminy skupiny B zajišťuje optimální fungování biologických procesů v těle.

Vitamin B3 pomáhá předcházet poškození DNA. Zároveň je základním vitamínem potřebným pro celkové zdraví pokožky.


Niacinamid udržuje pokožku zdravou 

Tělo potřebuje určité množství vitaminu B3, ale pokud budete jíst pestrou stravu, velmi pravděpodobně pokryje vaše potřeby.

Tento vitamin se nachází v potravinách bohatých na bílkoviny, jako je maso, ryby a drůbež, avokádo, zelený hrášek, arašídy a celozrnné výrobky. 


K čemu potřebujete niacinamid? 

I když jste nejedli dostatek zeleného hrášku nebo avokáda, existují naštěstí i jiné způsoby, jak zajistit zdravou pleť. Nanesením niacinamidu přímo na pokožku můžete vitamín přesně zacílit na konkrétní kožní problémy.

Niacinamid je oblíbená složka, kterou kosmetický průmysl používá ve všech druzích výrobků pro péči o pleť. 

První pomoc při kožních problémech

Niacinamid je jedinečnou složkou v péči o pleť, a pokud ho zařadíte do své péče o pleť, získáte silnou zbraň proti nejrůznějším kožním problémům.

Trápí vás zarudnutí nebo dokonce růžovka? Ztratila vaše pleť pružnost, takže se začínají objevovat jemné linky a vrásky? Nebo je vaším problémem mastná pleť, nečistoty a akné? Možná máte pigmentové skvrny a nerovnoměrný tón pleti?

Ať už je váš problém jakýkoli, niacinamid má prokazatelně dobrý účinek na všechny druhy problémů s pletí.

Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky

Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami

1.599,00 Kč 1.769,00 Kč

Vaše pokožka dobře snáší niacinamid

Niacinamid není jen účinný vitamin - pokožka ho dobře snáší. Může trvat, než si zvykne na jiné složky, jako je vitamin A, který může způsobit podráždění pokožky a její citlivost na světlo.

Pokožka však niacinamid snáší snadno, takže dobré účinky můžete pozorovat ihned.

Velkou roli v účinku však hraje množství. Čím více niacinamidu, tím větší účinek. Je rozdíl, zda je ve výrobku 2 % nebo 10 % niacinamidu.


Péče o pleť s niacinamidem 

Niacinamid poskytuje všestrannou péči o pleť a můžete o ni pečovat s niacinamidem v: 

 • Krémy
 • Séra
 • Masky
 • Podkladové krémy

Používejte sérum při péči o pleť

Australian Bodycare niacinamidové sérum poskytne vaší pleti účinnou péči.

Jak pomáhá: 

 • zmenšuje zarudnutí a podráždění
 • hydratuje do hloubky
 • zklidňuje pokožku 
 • pleť je vyrovnává
 • pleť je pružnější

Sérum s niacinamidem je první pomocí pro problematickou pleť a toto sérum je produkt, který můžete používat v každodenní péči o pleť. Je 100% veganské a ideální pro všechny typy pleti. 

Kombinace niacinamidu, Tea Tree Olej a zinku vytváří přípravek, který účinně bojuje proti kožním problémům. A sérum je péče o pleť v její nejkoncentrovanější podobě.

To znamená, že obsahuje velké množství prospěšných a vyživujících složek v tekuté formě, které mohou proniknout a působit hluboko v pokožce

Sérum s niacinamidem na pupínky a černé tečky

S niacinamidem 10%, zinkem 1% a Tea Tree olejem

299,00 Kč

Kombinuje se s dalšími typy péče o pleť 

I když je niacinamid v péči o pleť opravdu hvězdou, nejlepších výsledků vždy dosáhnete při komplexním ošetření.

Niacinamid je sice zázračný lék, ale největších zázraků dosáhnete, pokud aktivujete i další účinné složky.

Kombinujte tedy sérum s niacinamidem s dalšími produkty péče. Sérum dobře spolupracuje s produkty z řady Australian Bodycare face pack, který se skládá z Face WashFace TonicFace Cream a Spot Stick.

Vyzkoušejte tyto produkty pro každodenní péči:

 1. Navlhčete si obličej a umyjte Face Wash, který jemně odstraňuje nečistoty z pokožky a působí antibakteriálně. Masírujte asi minutu a poté opláchněte vlažnou vodou. Osušte obličej čistým ručníkem.
 2. Použijte vatový tampon a lehce naneste trochu pleťového tonika na obličej. Čistí pleť do hloubky a dodává jí dostatek vlhkosti. 
 3. Rozetřete několik kapek niacinamidového séra mezi konečky prstů a jemně jej vmasírujte do pokožky
 4. Lehkými krouživými pohyby vmasírujte Face Cream do obličeje, aby se zklidnil a hydratoval. Krém dobře vmasírujte do pokožky, aby se zcela vstřebal.
 5. Spot Stick, který má zklidňující účinky, aplikujte přímo na místa s podrážděnou nebo zanícenou pokožkou. Tekutina v tyčince Spot Stick je čirá, takže ji můžete použít buď na make-up, nebo pod něj, když vaše pleť potřebuje zklidnit. 

Balení 4 produktů na aknózní pleť s pupínky

Hloubkové čištění mastné pleti s pupínky a černými tečkami

1.599,00 Kč 1.769,00 Kč