Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Co je to smegma?

Smegma je kombinace odumřelých kožních buněk, kožního mazu a potu, která se hromadí v kožních záhybech kolem genitálií.

U mužů se tvoří především pod předkožkou penisu a u žen v oblasti kolem klitorisu a malých stydkých pysků. Je důležité poznamenat, že smegma je normální fyziologický proces a není známkou špatné hygieny.

Produkce smegma je přirozenou součástí funkce těla. Mazové žlázy v intimní oblasti produkují maz, který promazává a chrání pokožku. V tomto mazu se mohou hromadit odumřelé kožní buňky a pot, což vede k tvorbě smegma.

Je důležité zdůraznit, že smegma sama o sobě není nebezpečná ani zdraví škodlivá. Nadměrné hromadění krčního sýra a nedostatečná hygiena však mohou vést k nepříjemným pocitům a zápachu a také zvyšovat riziko infekce. K čištění míst, kde se hromadí smegma, můžete použít Intim Wash Australian Bodycare, který zabraňuje vzniku smegmatu a zároveň jej odstraňuje.

Balíček péče o smegma
Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.339,00 Kč
Balíček péče o smegma - Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.

Proč se smegma objevuje?

Tvorba smegmy může být ovlivněna různými faktory, včetně hormonů, hygieny a některých zdravotních potíží.

 1. Hormonální změny: Během puberty a v reprodukčním věku mohou hormonální změny ovlivnit produkci mazu v intimní oblasti. To může mít za následek zvýšenou produkci kožního mazu, a tím i větší riziko tvorby smegmy.
 2. Špatná hygiena: Nedostatečná nebo nevhodná intimní hygiena může přispět k hromadění smegmy. Nečištění intimní oblasti může způsobit hromadění odumřelých kožních buněk, potu a dalších sekretů a tvorbu smegmy. Pravidelné a důkladné čištění intimní oblasti je důležité, aby se zabránilo nadměrné tvorbě smegmy.
 3. Zdravotní stav: Některé zdravotní stavy mohou zvyšovat riziko vzniku smegmy. Příkladem může být fimóza, kdy se u mužů nemůže stáhnout předkožka, a vulvovaginální atrofie, která se vyskytuje u žen v menopauze a může mít za následek suchost a zvýšenou tvorbu smegmy. Pokud máte zdravotní potíže, které se týkají intimní oblasti, je důležité poradit se s lékařem a podstoupit vhodnou léčbu.

Pochopením faktorů, které mohou přispívat k tvorbě smegmy, můžete lépe zvládat intimní hygienu a předcházet nadměrné její tvorbě.


Léčba smegmy

Pokud jde o léčbu smegmy, existuje několik různých metod a přístupů, které mohou pomoci tento problém omezit a předcházet mu. Zde jsou uvedeny některé účinné léčebné postupy a metody:

 1. Správná intimní hygiena: Jedním z nejdůležitějších faktorů při léčbě smegmy je dodržování správné intimní hygieny. Doporučuje se denně omývat intimní oblast jemným intimním mýdlem a teplou vodou - zde lze použít Intim Wash od Australian Bodycare. Po umytí je důležité oblast důkladně opláchnout a jemně osušit. Vyhněte se nadměrnému používání mýdla nebo agresivnímu drhnutí, protože to může narušit přirozenou rovnováhu v této oblasti.
 2. Používání specializovaných výrobků: Existují také specializované výrobky určené k redukci smegmy. K udržení čistoty a prevenci tvorby smegmy mohou pomoci intimní mycí prostředky a intimní ubrousky s vyváženým pH, které jsou šetrné k intimní oblasti. Vybírejte si výrobky bez zbytečných přísad a vůní, protože ty mohou narušit přirozenou rovnováhu v této oblasti.
 3. Lékařské ošetření: Pokud smegma přetrvává nebo způsobuje nepříjemné příznaky, může být nutné vyhledat lékařské ošetření. Lékař vám může předepsat léky nebo krémy, které pomáhají snižovat tvorbu mazu a zabraňují hromadění sýra na krku. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a hlásit jakékoli vedlejší účinky nebo nedostatečnou účinnost.
 4. Prevence: Abyste předešli budoucí tvorbě smegmy, je důležité dodržovat pravidelnou intimní hygienu a vyhýbat se rizikovým faktorům, jako je špatná hygiena nebo hormonální nerovnováha. Nošení prodyšného spodního prádla a vyhýbání se těsným oděvům může také pomoci snížit tvorbu smegmy. Pokud máte zdravotní potíže, které zvyšují riziko vzniku smegmy, dodržujte doporučení lékaře a plán léčby.

Dodržováním těchto postupů a metod můžete účinně zvládnout a předcházet vzniku sýra na krku. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, je důležité vyhledat lékaře, který provede důkladné vyšetření a další léčbu.

Balíček péče o smegma
Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.339,00 Kč
Balíček péče o smegma - Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.

Prevence smegmy

Abyste předešli vzniku smegmy a udrželi si zdravou a čistou intimní zónu, můžete se řídit několika tipy a triky. Zde je několik účinných způsobů, jak smegmě předcházet:

 1. Pravidelná intimní hygiena: Je důležité dodržovat pravidelnou a důkladnou intimní hygienu, aby se zabránilo hromadění smegmy. Intimní oblast denně omývejte teplou vodou a jemným intimním mycím prostředkem, jako je například Australian Bodycare Intim Wash. Po umytí nezapomeňte oblast dobře opláchnout a jemně osušit.
 2. Výběr vhodného oblečení: Noste volné a prodyšné spodní prádlo, které umožňuje cirkulaci vzduchu a snižuje vlhkost v intimní oblasti. Vyhněte se těsnému oblečení, protože může zvyšovat teplo a vlhkost, což může přispívat k tvorbě smegmy.
 3. Vyhýbání se některým dráždivým látkám: Některé výrobky a látky mohou dráždit intimní oblast a zvyšovat riziko vzniku smegmy. Vyhněte se používání parfémovaných intimních sprejů, parfémovaných tamponů nebo vložek a drsných chemických látek, jako jsou sulfáty a parabeny. Místo toho volte jemné a šetrné výrobky, jako je Intim Wash Australian Bodycare a intimní Barrier Cream.
 4. Pravidelné praní spodního prádla a lůžkovin: Abyste zabránili hromadění bakterií a plísní, které mohou přispět ke vzniku smegmy, je důležité pravidelně prát spodní prádlo a lůžkoviny. Používejte jemné prací prostředky a vyhněte se změkčovadlům, která mohou dráždit pokožku.
 5. Vyhněte se nadměrnému používání mýdla: Je důležité udržovat intimní zónu čistou, ale vyvarujte se nadměrného používání mýdla, protože může odstranit přirozené oleje a narušit rovnováhu pH v intimní oblasti. Používejte pouze jemné intimní mycí prostředky, jako je například Australian Bodycare Intimate Wash, a vyhněte se nadměrnému mytí této oblasti.

Dodržováním těchto preventivních rad a používáním produktů, jako je intimní mycí gel Australian Bodycare a intimní bariérový krém, můžete snížit riziko vzniku smegmy a udržet si zdravou a čistou intimní oblast. Nezapomeňte, že je důležité naslouchat svému tělu a v případě přetrvávajících příznaků nebo obav vyhledat lékařskou pomoc.

Balíček péče o smegma
Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.339,00 Kč
Balíček péče o smegma - Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.

FAQ


Co je to smegma?

Smegma je přirozeným nahromaděním odumřelých kožních buněk, potu a sekretu z mazových žláz v intimní oblasti. Může tvořit bělavou nebo nažloutlou hmotu.


Co způsobuje smegmu?

Smegma vzniká jako výsledek přirozeného procesu odstraňování odumřelých kožních buněk a produkce kožního mazu. Hormonální změny, špatná intimní hygiena a některé zdravotní potíže mohou přispívat ke zvýšené tvorbě smegmy.


Jak mohu léčit smegmu?

Léčba smegmy obvykle zahrnuje pravidelnou a důkladnou intimní hygienu. Denně si oblast umyjte jemnou vodou a mýdlem a nezapomeňte ji poté důkladně osušit. Předcházet smegmě můžete pomoci používání výrobků, jako je intimní bariérový krém Australian Bodycare.


Je smegma nebezpečná?

Smegma obvykle není nebezpečná, ale může způsobovat nepříjemné pocity, zápach a někdy i podráždění nebo svědění. Pokud se u vás objeví přetrvávající příznaky nebo máte obavy, doporučujeme kontaktovat lékaře.


Mohou mít ženy smegmu?

Ano, i ženy mohou mít problémy se smegmou. Ačkoli je smegma častější u mužů, protože předkožka zadržuje sekret, může se objevit i u žen v záhybech kolem genitálií. Základní příčina a metody léčby jsou obecně stejné u mužů i žen.

Balíček péče o smegma
Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.339,00 Kč
Balíček péče o smegma - Produkty z balíčku čistí intimní oblast a zabraňují tvorbě smegmatu.