Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Čím jsou červené pupínky po holení?

Červené tečky nebo pupínky, které se často objevují v souvislosti s intimním holením, jsou formou infekce v pórech a vlasových folikulech. Těmto příznakům se také říká holičské svědění, které vzniká, když se vlasové folikuly otevřou a infikují žlutým stafylokokem. To je také důvod, proč pupínky mají někdy žluté zbarvení. Právě bakteriální infekce ve vlasových folikulech způsobuje pocit citlivé kůže a svědění.

Tyto červené pupínky po holení se mohou objevit kdekoli na pokožce po holení nebo depilaci. Obzvláště časté jsou v intimní oblasti, která je citlivá a navíc vystavená působení bakterií. Pokud se vám po holení objeví červené pupínky, je důležité zajistit, aby se nezhoršovaly. Někdy mohou vést k vyrážce, nebo dokonce k puchýřům či bolestivým vřídkům pod kůží nebo na povrchu.

Proto je dobré se v první řadě snažit vyhnout vzniku pupínků po holení, a pokud se přesto objeví, věnovat se jejich ošetření.

Sada na holení intimních partii
3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 899,00 Kč
Sada na holení intimních partii - 3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků

Správná technika holení zabraňuje vzniku červených pupínků

Dnes je velmi populární odstraňování všech chloupků tam dole - jak u mužů, tak u žen. Poskytuje příjemný pocit čistoty. Mnoho lidí však někdy skončilo s podrážděnou pokožkou a spoustou zarůstajících chloupků a červených pupínků po intimním holení. Každý se jistě shodne na tom, že to nevypadá dobře a ani to nepřináší požadovaný pocit čistoty.

Stejně jako u všech ostatních onemocnění a zdravotních potíží platí, že nejlepší léčbou je prevence - což platí i pro intimní holení. Nejlepší způsob, jak dosáhnout jemného a hladkého výsledku, je používat správné techniky.

Muži i ženy se holí v intimní oblasti, aby získali upravený a atraktivní vzhled - jedná se však o citlivou oblast, která vyžaduje péči, pokud se chcete vyhnout červeným pupínkům po holení.

Měli byste proto dbát na správnou péči o pokožku předtím, než začnete žiletku používat. Důželžitá je take péče o pokožku v průběhu holení i po jeho dokončení. Vyžaduje to správné holicí vybavení a produkty.

Váš průvodce na boj proti červeným pupínkům

Budete-li postupovat krok za krokem podle tohoto průvodce, vytvoříte pro svou pokožku při intimním holení ty nejlepší podmínky, abyste neskončili se zarostlými chloupky, podrážděnou pokožkou a červenými pupínky.

 1. Prvním krokem při intimním holení je důkladné očištění pokožky, aby se při holení nedostaly do otevřených vlasových folikulů bakterie. Dejte si horkou sprchu a důkladně se umyjte, např. přípravkem Intimate Wash od společnosti Australian Bodycare. Pod teplou sprchou nejen smyjete z pokožky bakterie mýdlem, ale také změkčíte chloupky i pokožku, takže holení bude snazší.
 2. Pokud máte v intimní oblasti poměrně dlouhé chloupky, je dobré je zastřihovačem nebo obyčejnými nůžkami trochu zkrátit. Pak bude holení snazší a tak se dlouhé chloupky nebudou lepit na ostří.
 3. Při samotném holení je důležité mít dobré světlo, abyste dobře viděli, co děláte. Tím se minimalizuje riziko pořezání. Ještě důležitější je dbát na to, abyste při intimním holení používali ostrou žiletku. Tupá žiletka je největším nepřítelem pokožky, protože může způsobit poškrábání a podráždění kůže.
 4. Než začnete používat žiletku, měli byste použít gel nebo pěnu. Můžete například použít Intimate Shave, což je průhledný gel na holení, který vám umožní mít nad intimním holením plnou kontrolu. Gel naneste v tenké vrstvě na intimní oblast, kterou chcete oholit, a nechte jej asi minutu pronikat a působit na pokožku. Intimní gel pomáhá břitu snadněji klouzat po pokožce, takže dosáhnete pohodlného a důkladného oholení.
 5. Oholte si intimní oblast ve směru chloupků. Přestože gel na holení vytváří na pokožce ochrannou vrstvu, použití žiletky proti směru růstu chloupků bude vaši pokožku tahat a bude pro ni velmi tvrdá. Nejšetrnější k pokožce bude, když se budete holit ve směru růstu chloupků. Při holení pokožku v dané oblasti velmi jemně napínejte.
 6. Po odstranění všech chloupků a dosažení hladkého výsledku pokožku důkladně opláchněte, abyste se zbavili chloupků a zbytků přípravků. Pokud se vám nepodařilo odstranit všechny chloupky napoprvé, můžete nanést novou vrstvu gelu a znovu přejet žiletkou.
 7. Aby bylo vaše holení dokonalé, musíte o svou pokožku pečovat správným způsobem. Po dokončení holení použijte přípravek, jako je Intimní balzám od společnosti Australian Bodycare, který poskytne vaší pokožce optimální péči. Balzám pokožku zklidňuje a chladí a zároveň dodává suché oholené pokožce spoustu vlhkosti. Stejně jako Intimate Wash a Intimate Shave obsahuje Intimate balm Tea Tree Oil, který je známý zejména svou účinností proti bakteriím. Proto jsou tyto výrobky vhodné zejména pro hladké intimní holení, aby se předešlo vzniku červených pupínků, zarůstání chloupků a dráždivému svědění.
 8. Po holení v intimní oblasti může být pokožka mírně podrážděná, a proto je dobré se bezprostředně po holení vyhnout těsným kalhotám nebo spodnímu prádlu. Vaše pokožka si potřebuje odpočinout a dýchat a nejlépe to zvládne ve volném oblečení.

Pokud se budete řídit tímto návodem, máte největší šanci na hladké oholení, které bude skutečně hladké - bez červených pupínků na pokožce.

Sada na holení intimních partii
3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 899,00 Kč
Sada na holení intimních partii - 3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků

Ošetření červených pupínků po intimním holení

Jak jsme již zmínili, nejlepší léčbou červených pupínků je to, co uděláte, než se začnete holit v intimní oblasti. Pokud však máte po intimním holení stále červené pupínky, dává vám tak vaše tělo najevo, že potřebuje odpočinek, než nad ním začnete znovu používat žiletku. Pak je důležité naslouchat svému tělu a věnovat mu zvýšenou péči.

Úplně nejlepší je dát pokožce čas na uzdravení. To může trvat až týden - a během této doby nesmíte přiblížit holicí strojek k infikovanému místu. Červené pupínky jsou typem vředu a asi si dokážete představit, co by s vředem udělal holicí strojek. Rozhodně to není dobrá kombinace. Pokud to uděláte, infekce se bude šířit jako požár z jednoho vlasového folikulu na druhý.

Naneste na pokožku hydratační krém, aby nebyla ještě více podrážděná. Můžete ji také ošetřit Intimate Balm, který pokožku navíc ochladí a zklidní. Čím lépe se vám podaří udržet pokožku bez bakterií, tím lépe a rychleji se bude hojit. Nezapomeňte také, že pokud se na vaší pokožce již objevily červené pupínky, měli byste volit volné bavlněné kalhotky nebo slipy. Opravdu nepotřebujete zhoršovat podráždění kůže, což těsné spodní prádlo může snadno způsobit.

Dobré rady pro hladké oholení

 •  Cvičení dělá mistra. Poprvé můžete oholit pouze okolí stydkých pysků a zbytek jen zastřihnout. Pak se toho může méně pokazit. Není přece příjemné, když se vám hned na první pokus holení nepovede.
 •  Přemýšlejte o načasování. Pravděpodobně byste neměli poprvé zkoušet holení intimních partií zrovna, když děláte něco důležitého. Výsledky by nemusely být dokonalé a pak je opravdu nepříjemné, když musíte něco zrušit nebo se cítíte trapně. Mnohem lepší je to vyzkoušet, když tomu můžete věnovat čas a energii.
 •  Jak často byste se měli holit? Pro začátek ne příliš často. Stačí jednou za čtrnáct dní. Až si vaše pokožka na holení zvykne, můžete se holit častěji, třeba několikrát týdně.
 •  Bezprostředně po holení se vyhněte těsnému spodnímu prádlu. Dopřejte své pokožce trochu vzduchu a vyhněte se kalhotkám ze syntetických materiálů. Vyhněte se také praní spodního prádla s parfémovaným pracím práškem. Vaše pokožka v této oblasti je citlivá, zejména těsně po holení.

O holicí strojky se dobře starejte. Pokud je používáte opakovaně, vyčistěte je po holení chlorhexidinem. Chlorhexidin nebo dezinfekční prostředek na ruce ničí bakterie. Je také dobré upustit od velmi levných jednorázových žiletek.

Sada na holení intimních partii
3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 899,00 Kč
Sada na holení intimních partii - 3 přípravky pro prevenci zarůstání chloupků, vyrážky po holení a pupínků