Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Co je vaginální suchost?

Když dívky/ženy dosáhnou puberty, tělo začne produkovat estrogen ve vaječnících. Tato produkce pokračuje až do menopauzy. Produkce estrogenu vyvolává zvlhčení sliznice v pochvě a tvorbu výtoku. Tato vlhkost také působí jako přirozený lubrikant při pohlavním styku.

Proto když produkce estrogenu ustane, mnoho žen pociťuje suchost sliznice v pochvě (sliznice v pochvě se ztenčila a tím se snížila produkce poševního výtoku).

Pálí a svědí a může se také objevit bolest nebo krvácení během pohlavního styku nebo po něm. Je to velmi nepříjemné a nepohodlné. Ve skutečnosti je suchá kůže nejčastější příčinou bolesti při pohlavním styku.

Mnoho žen má pocit, že vaginální suchost je prostě něco, s čím se musí naučit žít. K tomu však není absolutně žádný důvod, protože je k dispozici mnoho skvělých léčebných prostředků včetně lubrikantů a krémů/gelů.

Jak léčit vaginální suchost

Pokud jste jednou z mnoha žen, které trpí vaginální suchostí nebo bolestivostí pochvy, není absolutně žádný důvod, proč s podrážděním a nepohodlím jednoduše žít. Existuje mnoho skvělých způsobů, jak se s tímto problémem můžete vypořádat.

Jde jen o to, zda chcete vyzkoušet tradiční hormonální léčbu, nebo zkusit používat krémy pro lokální léčbu s přírodními složkami. Samozřejmě je vždy dobré se o různých možnostech předem poradit s lékařem.

Pokud se chcete dozvědět více o různých dostupných produktech, můžete se vždy zeptat v lékárně nebo v místním obchodě se zdravou výživou.

3 dílný intimní set pro běžné intimní problémy
3 přípravky proti vaginální suchosti, zápachu z pochvy, svědění nebo jiným intimním potížím
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 879,00 Kč
3 dílný intimní set pro běžné intimní problémy - 3 přípravky proti vaginální suchosti, zápachu z pochvy, svědění nebo jiným intimním potížím

Hormonální léčba - lokální nebo celková

Pokud se obrátíte na lékaře, léčba klimakterických potíží bude často spočívat v hormonální léčbě, která nahradí přirozenou - a nyní chybějící - produkci hormonů (estrogenu a/nebo progestagenu). Může mít podobu celkové léčby pro celé tělo nebo lokální léčby, jako jsou tablety, vaginální tablety nebo krémy/gely.

V důsledku menopauzy se může vyskytnout několik různých problémů, takže některé ženy mohou dát přednost celkové léčbě, která působí na všechny jejich příznaky. Na druhou stranu, pokud se jedná o jediný problém, jako je například vaginální suchost, mnohé dávají přednost prosté léčbě jednoho příznaku.

Hormonální léčba má své výhody i nevýhody. Pro některé ženy je to dobré řešení jejich celkových problémů, ale jiné nechtějí měnit hladiny hormonů nebo je nahrazovat.

Naštěstí existují různé přírodní prostředky, které mohou účinně léčit i vaginální suchost.

Femigel od společnosti Australian Bodycare je lehký, jemný gel. Obsahuje přírodní složku tea tree oil, která dokáže odstranit problémy, jež mnoho žen trápí na vnějších pohlavních orgánech, včetně svědění, pálení, suchosti a podráždění.

Femigel je lékem na daný příznak, zatímco Femi daily se používá především k prevenci problému.

Femigel proti suchosti a intimnímu nepohodlí

Obecně platí, že pokud máte problémy se suchostí pochvy a stydkých pysků - někdy doprovázené svěděním, podrážděním a dalšími nepříjemnými pocity - rozhodně byste měla vyhledat léčbu, než mlčky trpět. Naštěstí existuje mnoho skvělých způsobů, jak můžete nepříjemné pocity zmírnit.

Čajovníkový olej je známým prostředkem proti svědění, podráždění, suchosti a dalším kožním potížím. Femigel od společnosti Australian Bodycare je gel na vodní bázi, který neobsahuje hormony a obsahuje tea tree olej.

Gel zabraňuje svědění, podráždění a suchosti poševního vchodu a pomáhá obnovit vlhkost a pružnost pochvy.

Femigel prokazatelně léčí intimní potíže.

Femigel byl dermatologicky a gynekologicky testován v rámci 4týdenní klinické studie.

Studie ukázala následující výsledky u žen, které používaly Femigel:

  • 100 % žen uvedlo, že Femigel odstraňuje svědění.
  • 94 % žen uvedlo, že Femigel odstranil suchost.
  • 94 % žen uvedlo, že Femigel eliminuje podráždění.
  • 88 % žen uvedlo, že Femigel eliminuje nežádoucí zápach.

Doporučuje se používat Femigel jednou za tři dny, pokud se u vás objeví mírné příznaky. V případě závažnějších příznaků můžete gel aplikovat dvakrát denně.

Protože je Femigel vyroben ze 100% přírodních složek, lze jej používat dlouhodobě - nebo dokonce stále.

Tradiční léky lze naproti tomu používat pouze po omezenou dobu. Po uplynutí této doby musí mít tělo přestávku, než je možné v léčbě pokračovat.

Femigel proti svědění, zápachu z pochvy a vaginální suchosti
Vyživující gel proti intimnímu nepohodlí a podráždění
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 279,00 Kč
Výprodejová cena Od 279,00 Kč Běžná cena
Femigel proti svědění, zápachu z pochvy a vaginální suchosti - Vyživující gel proti intimnímu nepohodlí a podráždění

Lubrikanty na vaginální suchost

Pokud trpíte suchostí pochvy, obvykle pociťujete bolest a/nebo drobné krvácení během pohlavního styku nebo po něm. Je to nepříjemné a může to ovlivnit váš vztah a kvalitu života. Není důvod, aby vás to takto ovlivňovalo, protože existují způsoby, jak tento problém léčit.

Lubrikanty jsou určeny ke snížení tření, ke kterému dochází při pohlavním styku. K dispozici je mnoho různých typů a značek lubrikantů. Pokud dáváte přednost gelům z přírodních složek, můžete vyzkoušet například Intim Glide od Australian Bodycare.

Intim Glide obsahuje tea tree olej, který je známý tím, že účinně působí proti svědění a podráždění. Gel zvlhčuje, a proto je ideální pro léčbu suchosti.

Pokud máte problémy s vaginální suchostí pouze při sexu, gel bude skvělým způsobem, jak ji odstranit. Pokud naopak máte problémy s vaginální suchostí každý den, lubrikant tento problém nevyřeší.

Vhodnější metodou může být krém nebo gel, například Femigel, který léčí spíše problém než příznak.

Lubrikant na vodní bázi proti suchosti, svědění a štípání
Přírodní intimní gel proti suchosti v intimní oblasti
+15.000 recenzí
Běžná cena 299,00 Kč
Výprodejová cena 299,00 Kč Běžná cena
Lubrikant na vodní bázi proti suchosti, svědění a štípání -  Přírodní intimní gel proti suchosti v intimní oblasti

Jak zabránit suchosti v intimní oblasti

Pociťujete občas vaginální suchost, nebo tímto problémem trpíte už dlouho a zbavila jste se ho až teď? Pokud ano, je dobré vědět, co můžete udělat, abyste se jí v budoucnu vyhnula. Pro prevenci vaginální suchosti můžete udělat mnoho.

Ráda si důkladně myjete intimní partie? Pokud ano, měla byste si dávat velký pozor na to, jaké přípravky používáte, pokud nepoužíváte pouze vodu. Samozřejmě je sice důležité udržovat dobrou hygienu, ale je také důležité, abyste se nemyla tak důkladně, že nepřiměřeně zhoršíte stav pokožky a přirozenou bakteriální rovnováhu; to způsobuje vaginální suchost.

Pokud chcete používat mýdlo, je proto důležité, abyste používala pouze jemné a k pokožce šetrné intimní mýdlo, které má správné pH.

Staré babské povídačky, které radí léčit vaginální suchost jogurtem, octem a dalšími domácími produkty, se nedoporučují. Ve skutečnosti mohou problém ještě zhoršit.

Samotné mytí kvalitním intimním mýdlem však suchosti pochvy nezabrání. Pokud chcete pro prevenci suchosti udělat více, můžete si zvyknout používat na intimní partie denně dobrý a k pokožce šetrný intimgel.

Femi daily od Australian Bodycare je jemný a k pokožce šetrný gel s obsahem tea tree oleje, který působí proti suchosti, svědění, podráždění a nežádoucímu zápachu vnějších intimních partií. Femi daily lze používat denně jako prevenci proti suchosti.

Pokud pociťujete suchost při sexu, můžete použít lubrikant. Intim Glide od Australian Bodycare je jasnou volbou: je to lehký, hladký a smyslný gel. Obsahuje přírodní složku tea tree oil, která dokáže zklidnit problémy včetně svědění, pálení, suchosti a podráždění, které mnoho žen pociťuje na vnějších pohlavních orgánech.

Pokud máte problémy s vaginální suchostí mimo pohlavní styk, možná budete muset pro léčbu tohoto problému udělat něco víc. Pokud je to váš případ, léčba, jako je Femigel, je dobrou volbou.

Jak se vyhnout bolesti při pohlavním styku

Suchost pochvy je nejčastější příčinou bolesti při pohlavním styku. Je to nepříjemný problém, který příliš často výrazně ovlivňuje vztahy a kvalitu života. Bohužel je to něco, s čím se po menopauze setká až polovina všech žen. Je to proto, že po ukončení produkce estrogenu je pochva často suchá a podrážděná.

Pokud máte problémy s vaginální suchostí, můžete také pociťovat pálení a svědění v pochvě a bolest a/nebo nepříjemné pocity při pohlavním styku.

Gel ve většině případů tento problém vyřeší, protože je speciálně vyvinut tak, aby snižoval tření, ke kterému dochází při sexu - když je pokožka suchá, dochází k většímu tření.

Pokud dáváte přednost gelu s přírodními složkami, vyzkoušejte Intim Glide od společnosti Australian Bodycare. Obsahuje olej z čajovníku, který je známý tím, že účinně působí proti svědění a podráždění. Gel navíc dodává dodatečnou vlhkost, takže nedochází k vysušování poševního vchodu.

Intim Glide se používá při pohlavním styku. Pokud však chcete předcházet a léčit suchost v pochvě každý den, můžete používat Femi daily a Femigel, které oba zvlhčují a bojují proti svědění, pálení a suchosti.

Kdo zažívá vaginální suchost?

Vaginální suchost je něco, co zná mnoho žen. Po menopauze se se suchostí potýká více než polovina žen. Kromě toho existují také ženy, které pociťují vaginální suchost, když jsou těhotné nebo kojí.

Suchost se může objevit také v důsledku změny hormonální rovnováhy nebo kvůli hormonální poruše. Vaginální suchost může způsobit například léčba rakoviny (chemoterapie nebo radioterapie). V některých případech se suchost může objevit v důsledku kouření cigaret nebo poruchy příjmu potravy.

Hlavními příčinami suchosti pochvy jsou však snížená produkce estrogenu nebo hormonální nerovnováha.

Vaginální suchost je z lékařského hlediska známá také jako vaginální atrofie.

O menopauze a vaginální suchosti

Suchost pochvy pociťují zejména ženy v menopauze. Odhaduje se, že až polovina žen, které prošly menopauzou, pociťuje vaginální suchost.

Je to nepříjemné, velmi obtěžující a často to ovlivňuje kvalitu vašeho života. Není však důvod se s tímto problémem jen tak smířit, když pro jeho léčbu můžete udělat mnoho.

Při sexu může být velmi účinný lubrikant. Kromě toho můžete proti suchosti bojovat také dobrým intimním gelem.

Femigel je gel šetrný k pokožce a vedle Femi daily obsahuje přírodní složku tea tree oil, která je známá tím, že účinně působí proti svědění, pálení, podráždění a suchosti.

Časté dotazy týkající se vaginální suchosti

Co způsobuje vaginální suchost?

Suchost v pochvě nastává, když se zastaví nebo sníží produkce estrogenu ve vaječnících. K tomu dochází, když ženy dosáhnou menopauzy. Kromě toho může dojít ke snížení hladiny estrogenu během těhotenství nebo při kojení. Existují také ženy, které pociťují suchost v pochvě během léčby rakoviny (chemoterapie nebo radioterapie). A konečně příčinou může být také kouření cigaret nebo porucha příjmu potravy, i když to je vzácné.

Jak léčíte vaginální suchost?

Produkce estrogenu podporuje zvlhčení sliznice v pochvě. Když produkce estrogenu ustane, pochva proto u mnoha žen vyschne, což může být velmi frustrující. Suchost lze léčit dvěma různými způsoby: hormonální léčbou, která estrogen nahradí, a lokální léčbou, jako jsou lubrikanty, zklidňující krémy a gely.

Jak se vyhnout vaginální suchosti?

Suchost pochvy je ve většině případů způsobena snížením produkce estrogenu, s čímž sama nic nenaděláte. Na druhou stranu však můžete udělat něco pro to, aby se suchost nestala opakovaným problémem. Můžete to udělat tak, že budete denně používat k pokožce šetrný a jemný intimní krém, který zabraňuje suchosti, svědění a podráždění. K tomu slouží krém Femi daily od společnosti Australian Bodycare, který obsahuje olej z čajovníku a který se nanáší na vnější genitálie.

Co je vaginální suchost?

Vaginální suchost se lékařsky nazývá vaginální atrofie. Hlavní příčinou suchosti pochvy je snížená hladina nebo nedostatek estrogenu, případně hormonální nerovnováha. Po menopauze pociťuje vaginální suchost až polovina žen. Dále existují také ženy, které mají vaginální suchost v těhotenství nebo při kojení.

Můžete si vaginální suchost léčit sami?

Naštěstí můžete pro léčbu nebo prevenci suchosti pochvy udělat mnoho. Během pohlavního styku můžete používat kvalitní lubrikant, který dodá tolik potřebnou vlhkost. Kromě toho můžete denně používat krém/gel, který zabrání suchosti, svědění, pálení a podráždění a zároveň dodá vlhkost. Například Femigel i Femi daily jsou jemné a k pokožce šetrné krémy s přírodní složkou tea tree oil. Olej z australského čajovníku je známý tím, že účinně působí proti svědění, pálení a dalším kožním problémům.

3 dílný intimní set pro běžné intimní problémy
3 přípravky proti vaginální suchosti, zápachu z pochvy, svědění nebo jiným intimním potížím
+15.000 recenzí
Běžná cena 799,00 Kč
Výprodejová cena 799,00 Kč Běžná cena 879,00 Kč
3 dílný intimní set pro běžné intimní problémy - 3 přípravky proti vaginální suchosti, zápachu z pochvy, svědění nebo jiným intimním potížím