Urea: Proč je důležitou složkou krémů

Odborně aktualizováno: 10/2/2023

Pokud si v koupelně přečtete seznam složek v krémech a kosmetických přípravcích, s velkou pravděpodobností si všimnete složky urea. Urea je hlavní složkou mnoha krémů a pomáhá udržovat vaši pokožku dostatečně hydratovanou, zdravou a ošetřenou.

Četla Anne Thestrup Meimbresse

Anne, lékárna Varde
Anne má titul MSc ve farmacii vystudované na University of Southern Denmark a několik let pracovala jako lékárnice v lékárně Varde. Zde radí jak zákazníkům, tak lékařům, jak správně používat léčivé přípravky.

Co je urea?

Urea je jednou z přirozených látek ve vašem těle, kde slouží k několika různým účelům. Jedním z nich je zvyšování bariérové funkce vaší pokožky a také snižuje dehydrataci vaší pokožky. Urea je také známá jako karbamid.

Pomocí krémů s obsahem urey můžete své pokožce dodat více karbamidu, který ji udrží zdravou a dobře ošetřenou.

Jak funguje urea?

Není žádným tajemstvím, že urea je vhodná zejména na péči o pleť a její hydrataci. Jak ale funguje? A jaká je výhoda přidávat více jedné z látek, kterou příroda tělu již dodala?

Urea je jednou z nejlepších látek, které přidávají vodu do pokožky. Pokud si na pokožku nanesete ureu v krému, podpoříte tím jednu z přirozených látek v těle. Posiluje schopnost vaší pokožky vázat vodu na sebe ve vnějších vrstvách.

To je základem zdravé a hydratované pokožky. 

Jaké problémy řeší urea v krémech?

Pokud máte potíže se suchou pokožkou, možná jste již vyzkoušeli nejrůznější krémy a přípravky, abyste tento problém vyřešili.

Suchá pokožka může být velmi nepříjemná a můžete ji mít kdekoli na těle, na obličeji, rukou nebo nohou.

Se suchou pokožkou může pomoci dobrý krém s ureou. Dodává pokožce vlhkost a pomáhá zmírnit suchou pokožku, která vás trápí.

Krém na nohy 10% urea

Vyživující krém na nohy se 100% přírodním Tea Tree olejem

239,00 Kč

Proč používat ureu v krémech?

Urea dokáže s vaší pletí zázraky.

Dodává pleti vlhkost, takže vypadá zdravěji a je o ni dobře postaráno. Pokud znáte pocit suché pokožky na rukou a nohou, víte také, že zdravá a vlhká pokožka je mnohem příjemnější.

Na trhu jsou různé formy krému s ureou:

  • Tělové mléko
  • Krémy na obličej
  • Krémy na nohy
  • Krémy na ruce
  • Další typy krémů

Různé krémy obsahují různé množství urey

Koncentrace urey se v různých krémech liší. Můžete si pořídit krém s nízkým obsahem urey kolem 5 % nebo krém s obsahem až 25 %.

Značka Australian Bodycare ma v nabídce krém s vysokým obsahem urey. Naše krémy s obsahem urey obsahují od 10 % do 25 % urey. Jsou proto vysoce účinné, pokud jde o dodání vlhkosti vaší pokožce a její zdravější vzhled.

Sada na suché nohy a paty

Krém na nohy a krém na paty s ureou a tea tree olejem na suchá chodidla a popraskané paty

399,00 Kč 479,00 Kč

Péče o nohy: hýčkejte své nohy dobrým krémem s ureou

Nohy jsou jednou z oblastí, kde se suchá kůže vyskytuje nejčastěji - protože jsou vystaveny nejrůznějším vlivům. Při každém kroku musí nést celou vaši váhu a končí v různé obuvi s různou mírou opory.

Jinými slovy, kvalitní krém na nohy je nezbytný pro péči o vaše nohy a jejich zdraví. Krém na nohy Australian Bodycare ošetřuje vaše nohy a je vhodný pro každodenní péči, i když jsou již vysušené.

Krém na nohy 10% urea

Vyživující krém na nohy se 100% přírodním Tea Tree olejem

239,00 Kč

Pokud máte problémy s popraskanými patami, věnujte nohám zvýšenou péči

Pokud je kůže na nohou velmi suchá, může se snadno rozpraskat a vytvořit hluboké praskliny. Je to nepříjemné a nevypadá to dobře, pokud chcete nohy provětrat v otevřených letních sandálech.

S přípravkem Australian Bodycare Heel Repair můžete svým patám a chodidlům poskytnout potřebnou péči. Obsah urey v krému zjemňuje pokožku nohou a dodává jí dostatek vlhkosti. Krém s ureou byste měli používat nejlépe denně k ošetření popraskaných pat nebo k prevenci jejich praskání.

Krém na paty 25% urea

Intenzivní krém na popraskané paty, ztvrdlou kůži a mozoly

239,00 Kč

Dobré postupy na péči o pleť 

Pokud chcete, aby vaše pleť zůstala hladká a zdravá, budete potřebovat pomoc. Vlhkost je často jedním z velkých problémů, když je pleť unavená nebo suchá. Pamatujte, že nikdy není pozdě začít s kvalitní péčí o pleť: lepší pozdě než nikdy.

Užívejte si tedy hýčkání sebe a své pleti pomocí krému s ureou a dalších produktů péče o pleť.

Sada na suché nohy a paty

Krém na nohy a krém na paty s ureou a tea tree olejem na suchá chodidla a popraskané paty

399,00 Kč 479,00 Kč