Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Proč vůbec používat gel nebo pěnu na holení?

Gel nebo pěna na holení je důležitou součástí vaší holicí rutiny. Většina lidí si holí nohy nebo podpaží ve sprše pod teplou tekoucí vodou. To je velmi dobře. Mnoho lidí však zapomíná nanést na pokožku gel nebo pěnu na holení.

Tekoucí horká voda může stačit k tomu, aby holící strojek klouzal. Bohužel to ale nestačí, pokud chcete chránit svou pokožku. Když se holíte pouze vodou, je to pro pokožku velmi náročné. A právě proto byste nikdy neměli holit na zcela suché pokožce - pokud tak učiníte, budete kůži tahat, místo abyste po ní jemně klouzali.

Koneckonců, hydratovaná pokožka ve sprše lépe klouže, ale přesto potřebujete přípravek, který účinně zajistí, že holicí strojek bude klouzat, aniž by poškodil vaši pokožku. Může to být například gel na holení, který necháte chvíli působit, než začnete pokožku zbavovat chloupků.

Gel na holení pomáhá změkčit pokožku a zajistit tak důkladné oholení. Je také průhledný, takže můžete jasně vidět pokožku a mít plnou kontrolu nad holením. Gel je navíc plný Tea Tree oleje, který má antibakteriální účinky.


Pěna na holení

Pěna na holení je klasickou pomůckou k holení. Je to starší výrobek, který zejména starší muži stále používají. Pěnu si ušleháte z mýdla na holení a nanesete ji na pokožku štětkou na holení. Ačkoli mnoho příslušníků starší generace stále používá domácí variantu pěny, její moderní verze si našla cestu i ke starším generacím. Zde je pěna na holení, která je připravena k okamžitému použití.

Výhody pěny na holení

Hlavní výhodou pěny na holení je, že je připravena k okamžitému použití, protože je předem napěněná. To znamená, že se rychle nanáší. Nemusíte si ji sami napěňovat ani kupovat štětku na holení. Navíc je často levnější než gel na holení.

Nevýhody pěny na holení

S pěnou na holení může být obtížné získat dobrý přehled o holení, protože pěna je na pokožce jako tlustá bílá vrstva, přes kterou není vidět. A když při holení nevidíte na svou pokožku, je také obtížné kontrolovat holení. Pěna na holení má také tendenci pokožku vysušovat, takže po ní potřebujete dostatek hydratačních krémů.


Gel na holení

Gel na holení přišel na trh až po holicí pěně a nyní je její dobrou alternativou. Zatímco pěna na holení, jak název napovídá, pění, gel má jinou a pružnější strukturu. Tato konzistence je jedním z důvodů, proč se stále více lidí obrací k gelu pro odstranění nežádoucího ochlupení na obličeji nebo na těle.

Výhody gelu na holení

Gel na holení má řadu výhod. Jednou z nejvýznamnějších je snadná aplikace. Konzistence gelu usnadňuje rovnoměrné rozložení přípravku, takže břit lépe klouže po pokožce. To pomáhá zajistit kvalitní oholení. Gel navíc zjemňuje a zvlhčuje pokožku - je tedy vhodný pro muže i ženy s citlivou pokožkou.

Holení s gelem vám také poskytuje větší kontrolu, protože přes něj vidíte a můžete se oholit přesně tam, kde chcete. V neposlední řadě je použití gelu na holení velmi úsporné. K pokrytí velké plochy pokožky stačí jen malé množství.

Nevýhody gelu na holení

Gel na holení nemá mnoho nevýhod, protože je navržen tak, aby optimalizoval vaše holení pro dosažení co nejlepších výsledků. Jednou z nich může být o něco vyšší cena ve srovnání s pěnou na holení, ale nakonec to nemusí být nevýhoda, protože gel také vydrží déle než pěna na holení.


Získejte to nejlepší oholení - bez červených pupínků

Pokud však jde o co nejlepší oholení, gel nebo pěna na holení to samy o sobě nezvládnou. Chcete-li dosáhnout optimálního oholení s výsledkem ostrým jako břitva, postupujte podle tohoto průvodce krok za krokem:

Před holením:

1. Ať už se jedná o intimní holení nebo holení vousů, musíte si na něj vyhradit dostatek času. Musíte se také ujistit, že máte dobré a dostatečné světlo, abyste viděli, co děláte. Jinak hrozí, že se pořežete.

2. Nikdy se neholte na špinavé pokožce. Než se začnete holit, dejte si horkou sprchu. Pokud nemáte čas na sprchu, je důležité si pokožku v místě, kde se chystáte holit, dobře prohřát horkou vodou. Díky tomu bude vaše pokožka jemná a pružná.

3. Pocit hladkosti můžete podpořit přípravkem před holením. Je to důležitá součást úspěšného oholení. K přípravě pokožky se skvěle hodí například Tělový mycí gel Australian Bodycare, Intimní mycí gel nebo Mycí prostředek na obličej, protože tyto produkty obsahují Tea Tree olej, který je účinný proti bakteriím.

Bakterie jsou největší hrozbou, pokud jde červené pupínky po holení. Je to proto, že vlasové folikuly se infikují bakteriemi. Pomocí přípravku před holením si můžete vytvořit správný základ pro holení.

Během holení:

1. Těsně předtím, než začnete používat holicí strojek, naneste gel nebo pěnu na holení, aby čepel klouzala po povrchu pokožky a netrhala se ani netahala. Přípravek dobře vmasírujte, abyste pokožku dostatečně pokryli.

2. Nezapomeňte, že holicí strojek by měl být před použitím čistý, abyste neriskovali, že se vám do vlasových folikulů dostanou bakterie a vy skončíte se svědivými červenými pupínky. Pokud potřebujete oholit více než jednu část těla, neměli byste používat stejnou žiletku.

3. Nikdy se neholte proti růstu chloupků, protože by došlo k potrhání pokožky - a to i v případě, že používáte gel nebo pěnu. Vždy se holte se směrem růstu chloupků, abyste byli k pokožce co nejšetrnější. Při holení pokožku mírně napínejte, ale ne příliš.

Po holení:

1. Po holení si pokožku důkladně opláchněte vodou, abyste ji očistili od všech produktů, které by ji mohly podráždit. Na závěr použijte studenou vodu, která má za cíl póry opět uzavřít poté, co je horká voda otevřela.

2. Na závěr použijte přípravek po holení, který působí antibakteriálně a má zklidňující účinky na vaši pokožku. Ta může být po holení trochu podrážděná. Tělový balzám nebo voda po holení Australian Bodycare mají skvělé antiseptické účinky, které zároveň pokožku zjemňují a hydratují.

3. Po dokončení holení nezapomeňte na to, abyste se prsty nepřibližovali k oholenému místu. Nechte pokožku oschnout samotnou nebo ji osušte čistým ručníkem.

Balíček proti vyrážce po holení
2 produkty proti zarůstajícím chloupkům a červeným pupínkům
+15.000 recenzí
Běžná cena 549,00 Kč
Výprodejová cena 549,00 Kč Běžná cena 599,00 Kč
2 produkter mod indgroede hår og skægpest