Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Péče o obličej může být takto jednoduchá: 4 kroky péče o obličej od Australian Bodycare.

Australian Bodycare 4 Step Face Care nabízí kompletní péči o obličej - od čištění až po hydrataci. Všechny produkty v sadě jsou ideálně sladěné a vhodné pro všechny typy pleti. Přírodní tea tree oil je použit pro zdravý a vitální vzhled vaší pleti. A jako speciální doplněk je v sadě obsažena také pohotovostní pomůcka proti pupínkům.

Top 4 přípravky na problematickou pleť
4 z nejlepších přípravků na problematickou pleť proti ucpaným pórům, pupínkům a černým tečkám
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.349,00 Kč
Top 4 přípravky na problematickou pleť

To je nejlepší způsob, jak mohou muži přistupovat k péči o obličej pomocí této sady:

Čtyři výrobky v sadě se ideálně kombinují, a proto by se měly vždy používat v tomto složení. Tímto způsobem získáte to nejlepší pro vás a budete mít jistotu, že vaše pleť dostane vše, co potřebuje. Následující 4 kroky tvoří kompletní péči o obličej pro muže:

Krok 1:

Nejprve si důkladně očistěte obličej pomocí Face Wash.

Napěňte jemný Face Wash vodou a jemně masírujte pokožku celého obličeje.Poté pěnu opláchněte čistou vodou.Tímto způsobem vyčistíte pleť hluboko do pórů - zejména od zbytků nečistot a bakterií, které mohou způsobit pupínky.

Krok 2:

Druhým krokem v péči o pleť je pleťové tonikum.

Jedná se o osvěžující tonikum, které připraví vaši pleť na následující hydratační krém. Namočte vatový tamponek do pleťového tonika a přejeďte jím celý obličej.

Krok 3:

Ve třetím kroku pleť hydratujte pleťovým krémem, protože ho po čištění potřebuje.

Pokud je vaše pleť ještě vlhká od tonika, je nyní ideální čas použít pečující přípravek. Tento krok byste nikdy neměli vynechat, jinak se vaše pleť může po čištění vysušit. Vyvažte ji pleťovým krémem.

Krok 4:

Čtvrtý krok je nepovinný - pokud se vám na tváři rozsvítí pupínek, můžete ho ošetřit speciálně pomocí přípravku Spot Stick.

Tyčinka proti pupínkům ze sady je ideální pro účinný zásah proti pupínkům.

Co je třeba vědět o mužské pleti

Mužská pleť se totiž od té ženské značně liší. První skutečnost, která je působivá: mužská pokožka je asi o 20 % silnější než pokožka žen. Je to způsobeno pohlavním hormonem testosteronem, který se v mužském těle vyskytuje v mnohem větším množství než v ženském. Mimochodem, díky tomu je také mužská pokožka ve své ochranné bariéře propustnější, a tedy zranitelnější.

Větší produkce kožního mazu u mužů

Zajímavé je také vědět: U mužů je produkce kožního mazu (tj. produkce kožního tuku) asi dvakrát vyšší než u žen, protože jejich pokožka má méně mazových žláz. To je také důvod, proč se mužská pleť často jeví jako hruběji pórovitá a má tendenci tvořit nečistoty. Kvalitní péče o obličej mužů s mastnou nebo nečistou pletí je pak o to důležitější.

Dobrá zpráva: zpomalení stárnutí pleti u mužů

Mužská pleť stárne pomaleji než pleť žen. Je to dáno nejen zvýšenou produkcí kožního mazu u mužské pleti (vrásky se hůře tvoří na mastné pleti), ale především hormonálními podmínkami: U žen s věkem klesá hladina estrogenu, což snižuje schopnost ukládat vodu a dále snižuje produkci kožního tuku.

U mužů tyto hormonální změny neprobíhají, takže se vrásky tvoří pomaleji a jsou méně viditelné.

Jak moc musím jako muž pečovat o svou pleť?

Dobrá otázka - odpověď trochu závisí na typu vaší pleti. Existuje "základní péče o pleť", která má smysl pro každého člověka:

1) Čištění pleti jednou denně

U normální až smíšené a suché pleti stačí obličej pečlivě čistit jednou denně (nejlépe večer). Ráno stačí obličej omýt čistou vodou.

2) Poté naneste jemné pleťové tonikum.

Po čištění pleti je velmi důležité použít jemné tonikum, nejlépe takové, které vyrovnává hodnotu PH pleti. Ideální je například pleťové tonikum. Tonikum můžete používat ráno i večer.

3) V neposlední řadě lehký krém, který pleť nezatěžuje.

Může to být gel, osvěžující fluid nebo výživný krém, například krém na obličej.

Jak bohatá by měla být vaše péče o pleť, závisí na typu vaší pleti. Neznáte svůj typ pleti? Žádný problém, ukážeme vám několik jasných indicií, které vám pomohou zjistit váš osobní typ pleti.

Top 4 přípravky na problematickou pleť
4 z nejlepších přípravků na problematickou pleť proti ucpaným pórům, pupínkům a černým tečkám
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.349,00 Kč
Top 4 přípravky na problematickou pleť

Jak poznat svůj typ pleti

V hrubých rysech se rozlišují čtyři typy pleti: Suchá pleť, normální pleť, smíšená pleť a mastná/nečistá pleť. Zatímco péče o normální a smíšenou pleť je poměrně snadná, u suché a velmi mastné pleti byste měli dodržovat několik dalších rad. Zde je jejich přehled:

Suchou pokožku doprovází pocit pnutí a citlivosti. Na kůži se objevují suchá, šupinatá, někdy popraskaná místa, která jsou náchylná k zarudnutí. Suchá pleť potřebuje ke stabilizaci dodatečnou dávku hydratace a ochrany, kterou nejlépe zajistí bohaté krémy na bázi olejů jako doplněk k běžné péči o pleť.

Normální pleť je čistá, vyvážená a s jemnými póry; není ani mastná, ani suchá a má dobrou rovnováhu vlhkosti.

Smíšená pleť kombinuje normální a mírně nečistou pleť. Lesk a drobné nečistoty se objevují v tzv. zóně T (čelo, nos, brada), zatímco pleť ve zbytku obličeje je normální.

Mastná pleť je velmi lesklá po celém obličeji. Objevují se na ní výraznější nečistoty a pupínky, a dokonce i akné. Pokožka je také velmi velkoporézní a hrubá. Tento typ pleti také potřebuje trochu více péče.

Co by měli muži s mastnou nebo skvrnitou pletí zvážit při používání péče o obličej?

U velmi mastné až skvrnité pleti by muži měli dodržovat několik dalších pravidel. Nejdůležitější z nich je: Pravidelné čištění. Mastná pleť neustále produkuje příliš mnoho kožního mazu, a proto se póry ucpávají a spolu s bakteriemi tvoří nečistoty.

Pokud máte mastnou pleť, měli byste ji čistit vždy dvakrát denně a nepoužívat mastné produkty. Dbejte na to, abyste používali lehké pečující přípravky, které nepodporují další zanášení nečistot - mimochodem, s naší sadou pro péči o obličej neuděláte chybu 4 Step Face Care.

Top 4 přípravky na problematickou pleť
4 z nejlepších přípravků na problematickou pleť proti ucpaným pórům, pupínkům a černým tečkám
+15.000 recenzí
Běžná cena 1.099,00 Kč
Výprodejová cena 1.099,00 Kč Běžná cena 1.349,00 Kč
Top 4 přípravky na problematickou pleť