Anne Thestrup Meimbresse

Ověřila Anne Thestrup Meimbresse

Klinický farmaceut, lékárna Varde

Zde si můžete prohlédnout profil Anne »
Obsah:

Léčba kuřího oka

Kuří oka jsou velmi bolestivá a jen zřídkakdy zmizí sama bez léčby. Naštěstí existuje velká šance, že je lze léčit, a je vhodné začít hned, jak se mozoly objeví, než se ještě zvětší.

Společnost Australian Bodycare vyvinula přípravek na odstraňování kuřích ok s obsahem Tea Tree Oil, který je účinný na suchou pokožku a praskliny v kůži. Poskytuje jemnou, intenzivní a antibakteriální péči o pokožku. Používejte jej až čtyřikrát denně, například po koupeli, nebo jej mějte na nočním stolku a zvykněte si ošetřovat kuří oka těsně před spaním.

Výsledky po 4 týdnech používání tyčinky na kuří oka Corn Stick

Tyčinka na mozoly a otlaky
Tyčinka se změkčujícími a výživnými přísadami pro péči o otlaky a mozoly
+15.000 recenzí
Běžná cena 239,00 Kč
Výprodejová cena 239,00 Kč Běžná cena
Tyčinka na mozoly a otlaky - Tyčinka se změkčujícími a výživnými přísadami pro péči o otlaky a mozoly

Dobrá rada ohledně odstraňování kuřích ok:

  • Zjemněte a ošetřete pokožku krémem na nohy s obsahem Tea Tree oleje, který je vhodný na ztvrdlou a popraskanou kůži. Je účinný, ale zároveň šetrný k pokožce.
  • Udělejte si koupel nohou a přidejte do vody několik kapek čistého Tea Tree Oil. Pomůže rozpustit mozoly, otlaky a kuří oka a zároveň vyčistí pokožku.
  • Když jste ve vaně nebo si dopřáváte koupel nohou, otírejte pečlivě otlaky pemzou (přírodní kámen s abrazivním účinkem). Před použitím pemzy musí být vaše chodidla mokrá a změkčená.
  • Používejte tyčinku na kuří oka od společnosti Australian Bodycare obsahující kyselinu salicylovou, která pomáhá rozpouštět ztvrdlou kůži.
  • Domluvte si schůzku s lékařem, který může kukuřici opatrně odstranit jejím odříznutím. Není to bolestivé - více bolí, když necháte kuří oko tak, jak je.
  • Používejte ochrannou podložku proti otlakům, která poskytuje okamžitou úlevu tím, že zmírňuje tlak na otlaky. Podložka pod kuří oko však není jeho léčbou.
  • Kupte si vložky do bot, které slouží jako tlumiče nárazů a odlehčí vašim nohám.
  • Odstraňte vše, co způsobilo vznik kuřího oka. Nejčastěji to znamená podívat se na boty, které nosíte, a pokud možno je vyměnit za pár, který vašim nohám lépe padne.

Mozol je nahromadění tvrdé, ztvrdlé kůže a mozoly a otlaky se nejsnáze odstraňují změkčením kůže. Toho docílíte koupelí nohou a používáním kvalitního pečujícího krému na nohy. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete krém na chodidla nanášet každý den.

Když jste ve vaně nebo máte nohy v lázni, pečlivě otírejte otlaky a mozoly pemzou. Nepoškozuje to pokožku, ale pomáhá to odstranit otlaky. Na druhou stranu byste neměli používat pilník na nohy, protože tření způsobené pilováním kůže má za následek zahřátí kůže a ta reaguje vytvořením nové vrstvy ztvrdlé kůže.

Tyčinka na mozoly a otlaky
Tyčinka se změkčujícími a výživnými přísadami pro péči o otlaky a mozoly
+15.000 recenzí
Běžná cena 239,00 Kč
Výprodejová cena 239,00 Kč Běžná cena
Tyčinka na mozoly a otlaky - Tyčinka se změkčujícími a výživnými přísadami pro péči o otlaky a mozoly
Krém na nohy 10% urea
Vyživující krém na nohy se 100% přírodním Tea Tree olejem
+15.000 recenzí
Běžná cena Od 239,00 Kč
Výprodejová cena Od 239,00 Kč Běžná cena
Krém na nohy 10% urea - Vyživující krém na nohy se 100% přírodním Tea Tree olejem

Jak léčit kuří oka mezi prsty na nohou

Otlaky mezi prsty jsou poměrně časté; nazývají se také heloma molle nebo měkké otlaky. Často jsou měkčí než mozoly na jiných místech, ale jsou přinejmenším stejně bolestivé a měly by se léčit, jakmile se objeví.

Otlaky mezi prsty jsou měkké, protože je udržuje pot a vlhkost. Ve vlhkém prostředí mezi prsty se mohou mozoly zanítit, čemuž je důležité se vyhnout.

Můžete použít krém na nohy a odstraňovač kuřích ok od společnosti Australian Bodycare s obsahem Tea Tree Oil, které působí jak proti ztvrdlé kůži, tak proti riziku vzniku bakterií, protože Tea Tree Oil je antibakteriální. Olej je také účinný proti svědění a podráždění, které může snadno začít mezi prsty.

Jak léčit kuří oka pod chodidly

Kuří oka pod nohama jsou tvrdé kuří oka, nazývané také heloma durum. Bolí a měly by se léčit dříve, než se zvětší a stanou se ještě bolestivějšími.

Nejlepším způsobem léčby kuřích ok pod chodidly je péče o chodidla a změkčení pokožky pomocí kvalitního krému na nohy spolu s odstraňovačem kuřích ok od Australian Bodycare, který je účinný proti suché a tvrdé kůži. Můžete použít například krém, který obsahuje Tea Tree Oil. Kromě toho můžete při koupeli nebo lázni nohou otírat kuří oka pemzou.

Můžete se také rozhodnout pro použití rohovinové náplasti nebo rohovinového pera. Pokud se kuří oko velmi rozrostlo, může být nutné jeho odstranění lékařem, který ji může vyříznout. Nakonec si můžete koupit vložky do bot, které slouží jako tlumiče nárazů a odlehčí vašim nohám. Zkuste přejít na boty, které lépe tlumí nárazy a mají více místa pro vaše chodidla.

Proč se lidem dělají kuří oka?

Kuří oka vznikají, když je kůže dlouhodobě vystavena tlaku nebo tření. Na kůži se pak vytvářejí tvrdé vrstvy neboli mozoly, což je mimořádně silná zrohovatělá kůže. Tato ztvrdlá kůže na povrchu se vytváří proto, aby chránila spodní část kůže před poškozením. Mozoly jsou nahromaděním ztvrdlé kůže na jednom místě.

Nejčastější příčinou vzniku kuřího oka je obuv. Boty na vysokém podpatku a úzké, špičaté boty jsou viníky mnoha problémů s nohama a četných bolestí prstů a chodidel. Když jsou boty příliš těsné nebo příliš volné nebo když příliš tlačí na chodidla, způsobují tlak a tření a kůže vytváří mozoly a otlaky - aby se ochránila. Vzhledem k tomu, že zejména ženy mají tendenci vybírat si boty, u nichž je kladen větší důraz na design než na pohodlí, trpí kuřími oky zejména ženy.

Kuří oka se mohou tvořit proto, že nosíte boty, které jednoduše nesedí vašim nohám, a vaše chodidla jsou pak vystavena nadměrné zátěži. Otlaky mohou být také způsobeny podrážděním od nesprávně padnoucích punčoch nebo ponožek.

Jak vypadají kuří oka?

Kuří oka (lékařský název je heloma durum) jsou malé, tvrdé skvrny na kůži, které se postupně stlačily natolik, že mají tvar trnu. Otlaky se mohou vyskytovat kdekoli na chodidlech, ale obvykle se objevují tam, kde dochází k neustálému tlaku nebo tření. To je v okolí paty, pod ploskou nohy a na špičkách prstů nebo po stranách, nad nebo pod nimi. Nejčastěji jsou postiženy palec a malíček.

Příčinou otlaků bývá obuv, která nohy příliš tlačí nebo je příliš těsná. Vzhledem k tomu, že mnoho žen má v oblibě vysoké podpatky a úzké boty, u nichž se klade větší důraz na elegantní vzhled než na pohodlí, trpí ženy kuřími oky častěji než muži.

Když je normální kůže dlouhodobě vystavena tlaku nebo tření, reaguje vytvořením mozolů (extra silné a tvrdé kůže) na epidermis, aby ochránila spodní vrstvy dermis a subcutis před poškozením.

Chůze po tomto ztvrdlém kožním útvaru (mozolu) nebo nošení bot je velmi bolestivé, protože mozol tlačí na nervy v dermis.

Typickým příznakem kuřího oka je malá bulka ztvrdlé kůže. Často je kulatá, s tvrdým středem, obklopená jemnou kůží, která je při stlačení bolestivá.

Co je to kuří oko?

Pokud si na noze nahmatáte něco, co vás bolí a vypadá nevábně, pak nepochybujte o tom, že něco není v pořádku. Může však být obtížné poznat, zda se jedná o mozol nebo o kuří oko.

Když je kůže vystavena tlaku nebo tření, zareaguje vytvořením tvrdé vrstvy, která chrání stávající kůži. Pokud se ztvrdlou kůží nic neuděláte, může se na některých místech vyvinout mozol. Ztvrdlá kůže se zpravidla vytváří na částech chodidel, které nesou váhu těla, tj. na patách a plosce nohy. Naopak kuří oka se obvykle objevují v místech vystavených tlaku (od bot). To znamená kolem paty, pod ploskou nohy a kolem prstů na nohou: na špičkách, po stranách, nad prsty nebo mezi nimi. Zatímco ztvrdlá kůže může pokrývat větší plochu, například celou patu, kuří oka budou menší a omezené velikosti. Ztvrdlá kůže je zřídkakdy bolestivá. Naopak kuří oka jsou při stlačení citlivé.

Právě proto, že je kuří oko malé a jasně ohraničené, může připomínat veruku. Obvykle má veruka drobné tmavé tečky a houbovitý povrch - což můžete vidět, pokud se pozorně podíváte. Zatímco kuří oko je citlivé v místě, kde se nachází jeho střed, bolest způsobená verukou se obvykle projevuje na větší ploše.

Jak lze kuřímu oku předcházet?

Nejlepší radou, jak se vyhnout otlakům a kuřím okám, je zamyslet se nad tím, čemu vystavujete svá chodidla. Často myslíme na péči o zbytek těla, ale zapomínáme na nohy, přestože nás musí nosit celý život.

Větší péče a pozornost věnovaná chodidlům by proto znamenala velký rozdíl a mohla by ušetřit spoustu kuřích ok.

Začít můžete ve vaně, kde můžete použít pemzu k odstranění a prevenci ztvrdlé kůže. Po koupeli se pravděpodobně natřete kvalitním výživným krémem na obličej i tělo, ale pamatujete i na nohy? Pokud si z péče o nohy výživným krémem uděláte každodenní zvyk, jste již na dobré cestě k prevenci kuřích ok.

Jak již bylo zmíněno, společnost Australian Bodycare vyvinula krém na nohy s olejem Tea Tree, který zabraňuje tvrdnutí kůže a praskání. Používejte jej jednou denně, abyste předešli tvorbě otlaků, například po koupeli, nebo jej mějte na nočním stolku a zvykněte si ošetřovat nohy těsně před spaním. Krém je jemný, poskytuje opravdu intenzivní péči o pokožku a je antibakteriální.

Nezapomeňte se přezouvat

Kdybychom všichni přešli na boty ve tvaru nohy s dostatkem místa pro prsty a chodidla, většině otlaků bychom se vyhnuli. Ale zdaleka ne každý je na to připraven. Je dobrou radou být při nákupu bot trochu kritičtější. Ujistěte se, že si kupujete dobré boty s prostorem pro pohyb prstů.

Nezapomeňte se během dne několikrát přezouvat, aby vaše nohy nebyly příliš dlouho pod stejným tlakem na stejném místě. A snažte se pokud možno používat vysoké podpatky a úzké špičaté společenské boty pouze při slavnostních příležitostech.

Často kladené otázky o kuřích okách

Co je to kuří oko?

Kuří oko je nahromaděná tvrdá kůže. Když je kůže na chodidlech vystavena neustálému tlaku nebo tření, reaguje vytvořením tvrdé kůže, aby chránila stávající kůži. Pokud se ztvrdlou kůží nic neděláte, může se na některých místech vyvinout mozol.

Jak mohu kuří oka odstranit?

Nejlepším způsobem, jak odstranit kuří oko, je změkčit a ošetřit kůži tak, aby se otlak rozpustil. Můžete to udělat pomocí dobrého krému, který pečuje o ztvrdlou kůži. Je také možné použít pemzu, náplasti na kuří oka nebo pero na kuří oka, případně si nechat kuří oka vyříznout lékařem. Měli byste se také zamyslet nad tím, proč se kuří oko vůbec vytvořilo. Možná bude nutné vyměnit obuv za pár, který má lepší prostor pro nohy, nebo použít vložky do bot, aby se snížil tlak na nohy.

Jak vypadá kuří oko?

Kuří oko je malá kulatá hrudka tvrdé kůže. Uprostřed je obvykle tvrdé a obklopené jemnou kůží. Pokud na kuří oko zatlačíte, je bolestivé. Kuří oka se obvykle tvoří kolem paty, pod ploskou nohy a na špičkách prstů nebo po stranách, nad nebo pod nimi. Nejčastěji se vyskytují na palci a malíčku.

Proč se lidem tvoří kuří oka?

Kuří oka vznikají v důsledku tlaku a tření. To způsobuje, že kůže na povrchu ztvrdne, aby chránila spodní vrstvy kůže před poškozením. Tlak a tření často pochází z obuvi. Boty mohou být příliš těsné, příliš volné nebo příliš špičaté, případně mohou mít příliš vysoké podpatky. To znamená, že boty jsou nejhoršími viníky, pokud jde o kuří oka. Nošení dobré, pohodlné obuvi s dostatečným prostorem pro chodidla a prsty je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro prevenci vzniku kuřích ok.

Jak se zbavit ztvrdlé kůže na chodidlech?

Nejlepším způsobem, jak odstranit ztvrdlou kůži na chodidlech, je změkčit je a pečovat o ně kvalitním krémem. Pokud nezapomenete každý den na nohy nanést kvalitní výživný krém, máte dobrou šanci, že se tvrdé kůži vyhnete nebo alespoň omezíte vznik tvrdé kůže na minimum.

Tyčinka na mozoly a otlaky
Tyčinka se změkčujícími a výživnými přísadami pro péči o otlaky a mozoly
+15.000 recenzí
Běžná cena 239,00 Kč
Výprodejová cena 239,00 Kč Běžná cena
Tyčinka na mozoly a otlaky - Tyčinka se změkčujícími a výživnými přísadami pro péči o otlaky a mozoly